Piorun uderzył obok niego podczas kręcenia burzy. Kilka metrów dalej i mogłoby się to źle skończyć

Piorun uderzył obok niego podczas kręcenia burzy. Kilka metrów dalej i mogłoby się to źle skończyć

Piorun uderzył obok niego podczas kręcenia burzy. Kilka metrów dalej i mogłoby się to źle skończyć
Źródło zdjęć: © © Pixabay
Marcin Watemborski
25.08.2017 09:56, aktualizacja: 26.07.2022 18:22

Zjawiska pogodowe fascynują człowieka od tysięcy lat. Współcześnie mamy możliwości, by nagrywać je i spokojnie analizować, ucząc się coraz więcej. Niestety, wiąże się to z niemałym niebezpieczeństwem – możemy przy tym nawet stracić życie. O tym, jak bardzo groźna jest przyroda, przekonał się ostatnio Norweg – Daniel Modøl.

Zanim obejrzycie filmik – zmniejszcie poziom głośności.

Her slår lynet ned fem meter unna Daniel

Ta historia nie zaczyna się od słów: ”był piękny słoneczny dzień”. Było wręcz przeciwnie. Norweskie Gjerstad mocno oberwało od przyrody. Burza w okolicach tego miejsca szalała – na horyzoncie było widać błysk za błyskiem, a dookoła rozbrzmiewały grzmoty.

Daniel Modøl stał na tarasie swojego domu i nagrywał to, co dzieje się tuż przed nim, kiedy nagle – dosłownie znikąd – uderzył piorun. Około 6 metrów od niego huknęło, błysnęło, a nasz bohater stwierdził, że może lepiej wrócić do bezpiecznego domu.

Poniesione przez Daniela straty na szczęście skończyły się na zepsutym wiatraku i śladach spalenizny w okolicy modemu. Pamiętajcie, by uważać na takie sytuacje – siła natury jest nieokiełznana.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)