Piotr Leczkowski opowiada o zdjęciu, które zdobyło Polish National Award 2019

Piotr Leczkowski opowiada o zdjęciu, które zdobyło Polish National Award 2019
Źródło zdjęć: © © Piotr Leczkowski / [Sony World Photography Awards 2019](https://www.worldphoto.org/winnersgalleries)
Monika Homan

26.02.2019 10:56, aktual.: 26.02.2019 13:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zwycięzca polskiej edycji "National Award" konkursu Sony World Photography Awards 2019 - Piotr Leczkowski opowiedział nam o zdjęciu, które przyniosło mu sukces. Powstało za kulisami Teatru Wielkiego.

Piotr Leczkowski zdobył nagrodę Polish National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2019 za zdjęcie zatytułowane "Magic Moments". Widzimy na nim tancerzy Polskiego Baletu Narodowego - Biancę Teixeirę i Dana Ozeri za kulisami podczas próby do baletu "Nasz Chopin"

To takie piękne magiczne miejsce za kulisami, gdzie odpoczywają tancerze.
Obraz
© © Piotr Leczkowski / [Sony World Photography Awards 2019](https://www.worldphoto.org/winnersgalleries)

Zdjęcie "Magic Moments" ("Magiczne chwile") jest częścią serii, którą tworzy właśnie Piotr. Nadał jej roboczą nazwę "Sezon" ponieważ dokumentuje w niej tancerzy w Teatrze Wielkim podczas całego sezonu. Zdjęcia Piotra nie są jednak typowym reportażem ze spektakli. Fotograf skupia się raczej na ludziach, ich pasji do tańca, zaangażowaniu i poświęceniu.

Piotr zawodowo zajmuje się fotografią architektury i wnętrz. Jest też grafikiem. W świecie tańca i baletu pojawił się około trzech lata temu.

Szukałem swojego tematu w fotografii, ciągle nie byłem do końca zadowolony z tego co robię, dopóki nie trafiłem na taniec. Jednak nie dokumentuję tańca. Moje fotografie to zdjęcia tancerzy. Tematem jest po prostu człowiek. Wynika to z mojego podziwu do ludzi, którzy są gotowi poświęcić swoje życie na to, żeby ciężkimi ćwiczeniami, bez żadnych skrótów, opanować swoje ciało.

Projekt o roboczej nazwie "Sezon" będzie dokumentem, który pokazuje, jak wygląda praca tancerzy za kulisami - od treningów, prób po same spektakle. Fotograf skupia się na atmosferze i człowieku, a nie na samym tańcu. Oczywiście znajdą się w nim również typowo reporterskie zdjęcia ze sceny Teatru Wielkiego, ale będą one tylko elementem projektu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)