Pix - internetowy magazyn o fotografii PDN i Rangefindera

Pix, The Photographer’s Field Guide
Pix, The Photographer’s Field Guide
Piotr Dopart

10.10.2011 09:00, aktual.: 01.08.2022 14:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Miłośnicy wszelkiej maści sieciowych periodyków na pewno z radością powitają "Pix, The Photographer’s Field Guide". Magazyn jest efektem współpracy absolutnych internetowych fotogigantów, a na ich serwerach pojawi się już w grudniu tego roku.

Photo District News (PDN) i Rangefinder określają same siebie w informacji prasowej mianem "dwóch najbardziej zaufanych publikacji fotograficznych" i jest w tym niewiele marketingowej przesady. Ich pierwsza wspólna publikacja kierowana ma być do szerokiej grupy odbiorców zajmujących się fotografią - od zaawansowanych amatorów do profesjonalistów.

"Pix, The Photographer’s Field Guide" ma mieć swoją premierę 8 grudnia 2011, będzie dostępny do pobrania za darmo dla subskrybentów - czyli zastosowano system znany z wielu innych periodyków sieciowych. Ma zawierać 100 stron wypełnionych publicystyką, poradnikami i informacjami o nowościach sprzętowych i warsztatach fotograficznych.

Pierwszy numer "Piksa" ma omawiać tematy dotyczące przedmiotów niezbędnych fotografom, wskazówki mające pomóc w wykonywaniu lepszych zdjęć i ich obróbce, najlepsze metody udostępniania zdjęć oraz najciekawsze warsztaty i szkoły fotograficzne - choć ten ostatni temat będzie raczej bez znaczenia dla Polaków.

"Pix" udostępniany będzie na zasadzie subskrypcji poprzez e-mail (do ściągnięcia na witrynach PDN i Rangefinder) lub dzięki specjalnej aplikacji dla iTunes (do ściągnięcia z App Store).

Źródło: PhotographyBLOG

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)