Pixel Peeper - obejrzyj zdjęcia przed zakupem aparatu

Pixel Peeper - obejrzyj zdjęcia przed zakupem aparatu14.04.2016 20:48
Pixel Peeper  - obejrzyj zdjęcia przed zakupem aparatu
Marcin Falana

Pixel Peeper to serwis, który pozwala na oglądanie zdjęć wykonanych aparatami i obiektywami różnych producentów.

Zdjęcia przykładowe mogą powiedzieć nam dużo o aparacie i obiektywie jakim było wykonane. Dzięki takim zdjęciom możemy sprawdzić, czy sprzęt oferuje odpowiednią dla nas jakość obrazu. Serwis Pixel Peeper też wychodzi z takiego założenia i pozwala użytkownikom w łatwy sposób na przeglądanie zdjęć wykonanych różnymi aparatami i obiektywami.

Najlepiej o osiągach fotograficznych aparatu świadczą zdjęcia nim wykonane. Oczywiście nie dowiemy się z nich nic na temat ergonomii, czy szybkości autofokusu, jednak o w sumie najważniejszym parametrze, czyli jakości zdjęć możemy powiedzieć bardzo dużo.

417845691336185714

Servis Pixel Peeper pozwala na przeglądanie zdjęć wykonanych różnymi aparatami od lustrzanek do kompaktów. Sprzęt jest pogrupowany według marek, więc łatwo znaleźć aparat, czy obiektyw który nas interesuje. Możemy też skorzystać z wyszukiwania zaawansowanego i wprowadzić np. takie parametry jak ISO, czy przysłona co pozwala na porównywanie osiągów różnych producentów.

Serwis może też być inspiracją i motywacją do wykonania lepszych zdjęć. Mając jakiś sprzęt można zobaczyć jakie zdjęcia wykonali nim inni i spróbować im dorównać.

Do Pixel Peeper może zapisać się właściwie każdy przez przystąpienie do grupy pixel-peeper w serwisie Flickr.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)