Plecaki Voltaic naładują Twój sprzęt podczas podróży

Plecaki Voltaic naładują Twój sprzęt podczas podróży

Plecaki Voltaic naładują Twój sprzęt podczas podróży
Marcin Watemborski
04.11.2016 07:29, aktualizacja: 26.07.2022 18:47

Firma Voltaic pokazała na Kickstarterze 2 nowe modele plecaków – Array oraz Offgrid. Oba zostały wyposażone we wbudowany panel słoneczny oraz wyjmowane baterie, które ładują się, gdy plecak jest wystawiony na działanie słońca.

Model plecaka firmy Voltaic – Offgrid – jest mniejszym z dwóch zaprezentowanych. Znajdziemy w nim panel słoneczny o mocy 6W oraz baterię o pojemności 4000 mAh. Model Array ma większy 10-watowy panel oraz baterię pojemności aż 19800 mAh. Baterie mogą zostać zdemontowane z plecaków oraz naładowane ze zwykłego gniazdka.

Obraz

Plecak Array zawiera dodatkowo uniwersalną baterię do laptopów z różnymi opcjami ładowania – 12V, 16V lub 19V. Jesli potrzebujecie naładować smartfona lub inne urządzenie – będziecie mogli to zrobić za pomocą wtyczki USB. Wbudowana bateria, by została w pełni naładowana za pomocą panelu słonecznego, potrzebuje 12 godzin lub 4 w przypadku podłączenia do sieci. Jej pojemność wystarczy, by naładować baterię z lustrzanki cyfrowej od 3 do 6.5 razy, tablet 2.5-3 razy, baterię do drona 1 raz, laptopa 1,7 razy, a smartfona między 4.5, a 8 razy.

Obraz

Model Offgrid jest przeznaczony dla mniej wymagających użytkowników. Znajdziecie w nim uniwersalną baterię USB, która potrzebuje 4,5 godziny na słońcu, by zostać w pełni naładowana lub 4 godziny, podłączona do gniazdka. W tym przypadku firma Voltaic oferuje ulepszenie baterii do pojemności 12000 mAh, co pozwoli na naładowanie lustrzanki 2.5-4 razy.

Obraz

Oprócz baterii – oba modele oferują łatwy dostęp do przeróżnych kieszeni na kable, laptop, tablet oraz oczywiście przestrzeń do schowania aparatu z obiektywami, mocowanie statywowe oraz zewnętrzne paski mocujące. Plecaki są wodoodporne oraz solidnie wykonane.

Obraz

Wstępne ceny plecaków zostały ustalone na 119 dolarów za model Offgrid oraz 219 dolarów za Array. Dostawy rozpoczną się w grudniu 2016 roku dla osób, które wsparły kampanię na Kickstarterze. Reszta będzie musiała zaczekać do marca 2017.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)