Plotka! Sony wyprodukuje obiektywy z wbudowaną matrycą

Plotka! Sony wyprodukuje obiektywy z wbudowaną matrycą20.07.2013 08:28
lens camera
lens camera
Wojciech Gadomski

Kilka źródeł donosi o tym, że Sony wyprodukuje szkła ze zintegrowanym sensorem, pamięcią, baterią i Wi-Fi w jednym body. Niedoskonałe zdjęcie powyżej pokazuje, jak ma to wyglądać.

Dzięki Wi-Fi obiektywy będą się komunikowały np. ze smartfonami/tabletami, użytkownik będzie więc miał do dyspozycji pełnowartościowy aparat. Naturalnie obiektywy będą mogły działać samodzielnie. Podobno sprzęt ma być wyposażony w ten sam sensor co Sony RX100MII i w tę samą optykę Zeissa.

[solr id="fotoblogia-pl-66605" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/1697,think-tank-sub-urban-disguise-30-przedmiejski-czolg-recenzja" _mphoto="img-9502-252x168-8b13c6010c350c3.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3025[/block]

Tego typu rewelacja pojawiła się już na Targach elektroniki CES 2011, tyle że była to fałszywka (wideo poniżej).

WVIL unbelievable new camera at CES 2011

Jeśli informacja okaże się prawdziwa, czeka nas nie lada rewolucja. Prosty zabieg odłączenia wyświetlacza od reszty body daje nowe możliwości. Ile razy chcieliście zrobić efektowną klatę z poziomu chodnika? Mnie zdarzyło się nawet leżeć, żeby zrobić "to" zdjęcie, a po zmianach może to być łatwe jak wiązanie butów. Wystarczy puścić wodze fantazji i pomyśleć, do czego nowa zabawka może się przydać. Mam nadzieję, że te wieści to nie wymysł jakiegoś żartownisia i że będziemy mogli niedługo przetestować nową technologię.

 

Źródło: sonyalpharumors

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)