Plotki, wszędzie plotki... O nowych Olympusach, Panasonikach i Nikonach

Plotki, wszędzie plotki... O nowych Olympusach, Panasonikach i Nikonach29.01.2010 07:53
Plotki, wszędzie plotki... O nowych Olympusach, Panasonikach i Nikonach
Mateusz Gołąb

W świecie foto robi się gorąco, bardzo gorąco. Świadczą o tym kolejne plotki, oficjalne zapowiedzi, przecieki i zaufani informatorzy. Ostatnie informacje postanowiłem zgromadzić w jednym wpisie.

Zacznijmy od tego, co widać na zdjęciu. To nowy Olympus, podobno Mikro Cztery Trzecie w plastikowej obudowie, tańszy niż E-P2 i jak tylko pojawi się na rynku, zastąpi on pierwszy model z PENów, czyli E-P1. Niech będzie nazywał się E-PL1.

Co do Olympusa to zapowiadany następca E-3 i E-30 pojawi się podobno już niebawem. Tego nazwijmy E-5.

Ze stajni firmy Panasonic dochodzą informacje o nowych LX4 oraz G2 już w lutym tego roku. Na GH2 trzeba będzie poczekać dłużej, gdyż podobno będzie wyposażony w nową technologię migawki - a w zasadzie nie będzie jej po prostu miał. Mamy już "lustrzanki" bez lustra (wszystkie aparaty Mikro Cztery Trzecie, Samsung NX10), teraz będziemy mieli także bez mechanizmu migawki. Nowość ma nazywać się "global shutter" i zdaje się nie jest to zwykła, elektroniczna migawka, tylko coś nowego i całkowicie bezgłośnego. Niech i będzie "globalna migawka".

Z ostatnich informacji Nikona wynika jedynie, że w 2010 roku zaskoczą wszystkich. Ale czym, nie wiadomo. Może czymś podobnym do Mikro Cztery Trzecie? To jest ostatnio w modzie.

Za to na stronie internetowej Hasselblada widać licznik, który odlicza czas do nowej, interesującej opcji. A wszyscy czekają na aparat, który będzie odpowiedź Hasselbalda na Leikę S2. Jak nic, to będzie nowa seria Hasseli o nieznanym symbolu (mi podoba się U).

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)