PocketWizard Plus III - nowy nadajnik z zasięgiem do 500 m [wideo]

PocketWizard Plus III - nowy nadajnik z zasięgiem do 500 m [wideo]
Krzysztof Basel

21.02.2012 14:39, aktual.: 26.07.2022 20:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na rynek niebawem trafi nowa, trzecia już wersja nadajnika radiowego PocketWizard Plus. Urządzenie zostało przeprojektowane i oferuje nowe, przydatne możliwości, w tym większy zasięg.

PocketWizard Plus III to zupełnie nowe urządzenie. Już na początku widać, że nadanik został obrócony o 90 stopni w porównaniu z poprzednikiem. Zmienił się też układ przycisków.

Obraz

Plus III oferuje 32 kanały pracy z możliwością podziału na 4 niezależne grupy w obrębie jednego kanału. Nowy nadajnik umożliwia zdalne wyzwalanie wybranych lamp i aparatów z odległości nawet 500 m.

Producent podkreśla, że projektantom udało się poprawić skuteczność nadajników, dzięki wprowadzeniu trybu LongRange - dwukrotnie wzmacniającego sygnał, oraz wbudowanej funkcji RepeaterMode, która pozwala na przekazywanie sygnału między kolejnymi urządzeniami.

Urządzenie otrzymało 2,5-calowy podświetlany wyświetlacz LCD, który informuje między innymi o używanym kanale, trybie pracy i stanie baterii. Nadajnik jest zasilany dwoma bateriami AA, a jego maksymalny czas pracy ma wynosić 50 godzin. Ważące 120 g (z bateriami) urządzenie jest w stanie pracować w temperaturach od -15 do +50 st. C i zostało wyposażone w gniazdo miniUSB, przez które może być dodatkowo zasilane.

Obraz

PocketWizard Plus III umożliwia synchronizację z migawkami szczelinowymi do 1/250 s i centralnymi do 1/500 s oraz pracę ze zdjęciami seryjnymi do 14,5 kl./s.

Nadajnik radiowy Plus III jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi wyprodukowanymi kiedykolwiek nadajnikami PocketWizard, jak również ze światłomierzami Sekonic, lampami Profoto, Elinchrome, Bowens czy Dynalite, wyposażonymi we wbudowane odbiorniki PocketWizard. PocketWizard Plus III ma trafić na półki sklepowe w połowie marca w sugerowanej cenie 559 zł.  Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Nowe PocketWizardy trafiły już w ręce pierwszych testerów. Jednym z nich jest David Hobby, prowadzący znany blog Strobist.com. Ciekawy film udostępnił też Joe McNally:

Joe McNally Photography- Behind The Scenes with the PocketWizard Plus III

Źródło: PocketWizardMillroy

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)