Poczuj się jak fotograf w czasie II wojny światowej. Nadchodzi niezwykła gra wideo

Poczuj się jak fotograf w czasie II wojny światowej. Nadchodzi niezwykła gra wideo
Marcin Watemborski

16.08.2021 07:39, aktual.: 16.08.2021 09:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tego nam brakowało. Martha is dead (ang. Marta nie żyje) to nadchodząca gra wideo, która opiera się na fotografii. Nie tylko wygląda zabójczo dobrze, ale również koncentruje się wokół procesu powstawania zdjęć. Oprócz samego fotografowania, będziemy musieli zająć się m.in. wywoływaniem odbitek.

Tytułowa Martha nie żyje w kontekście fabuły gry. Była córką niemieckiego żołnierza stacjonującego we Włoszech w 1944 roku. Jej siostra bliźniaczka, Giulia, musi pogodzić się ze stratą ukochanej rodziny w psychologicznym thrillerze. Bohaterka będzie musiała stawić czoła przeróżnym wyzwaniom i rozwiązać wiele zagadek, a we wszystkim będzie towarzyszyła jej fotografia.

Po to, by dowiedzieć się, jak zmarłą Martha, Giulia będzie przemierzała piękne wsie Italii lat 40. XX wieku. M.in. znajdzie się w Toskanii, która zachwyci ją przepięknymi krajobrazami. Dzięki klasycznej średnioformatowej lustrzance dwuobiektywowej Rolleicord, będzie mogła ująć te widoki. Gdy już załaduje film i go naświetli, będzie musiała przejść do wywoływania, a później zająć się odbitkami.

Martha is Dead - Official Trailer | Summer of Gaming 2021

W pierwszych minutach rozgrywki, gracz będzie uczył się obsługiwać tradycyjny aparat. Jest on oddany świetnie, są całą mechanika obsługi działa zgodnie z faktyczną. Co ciekawe – podczas omawiania instrukcji obsługi, wszystkie punkty są mówione w języku włoskim, co nadaje klimatu. Podczas ładowania filmu do korpusu widać nawet jak Giulia naciąga rolkę w odpowiednim kierunku. Dźwięki wydawane przez aparat zgadzają się z rzeczywistymi – na całe szczęście nie ma dźwięku przewijania filmu po wciśnięciu spustu migawki, jak to często bywa. To jest doskonałe!

Sam proces fotografowania w grze jest dobrze oddany. Oprócz ustawienia ostrości na obiekcie przy użyciu lupki w wizjerze, trzeba dobrać odpowiednie parametry ekspozycji. Jednak ma to tylko znaczenie w przypadku robienia zdjęć na potrzeby rozwoju fabuły gry. Jeśli chcecie zająć się fotografowaniem dla przyjemności, nic nie stoi na przeszkodzie.

Martha Is Dead - Gameplay Reveal

Martha is dead to świetna sprawa dla każdego miłośnika fotografii tradycyjnej. Jeśli chcecie się nauczyć obsługiwać lustrzanki dwuobiektywowe bez wydawania kroci na kolejne negatywy czy całą chemię, ta gra jest zdecydowanie dla was. Światowa premiera odbędzie się 29 października 2021 roku. Gra będzie dostępna na platformy: PC, Xbox oraz Playstation.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)