Konsola Loupedeck pozwoli ci poczuć się jak fotograficzny DJ

Konsola Loupedeck pozwoli ci poczuć się jak fotograficzny DJ04.11.2016 12:11
Konsola Loupedeck pozwoli ci poczuć się jak fotograficzny DJ
Źródło zdjęć: © © Loupedeck / [Indiegogo](https://www.indiegogo.com/projects/loupedeckphotography4#/)
Mikołaj Rożek

Szybka i sprawna obsługa Lightrooma to umiejętność, której opanowanie wymaga czasu i cierpliwości. Firma Loupedeck stworzyła kontroler zastępujący klasyczną pracę za pomocą klawiatury i myszki.

Konsola Loupedeck to narzędzie skonstruowane z myślą o pracy w Adobe Lightroom bez używania klawiatury i myszy. Lightroomowi puryści złapią się za głowę, ale dajmy szansę temu wynalazkowi. Na pierwszy rzut oka Loupedeck wygląda, jak skrzyżowanie niewielkiej klawiatury z didżejską konsolą.

417848192802248562
417848192802314098

Mnóstwo pokręteł i guzików odpowiednio podpisanych, które zostały przyporządkowane określonym funkcjom programu. Całość wygląda bardzo wygodnie i ergonomicznie. Duże wrażenie robi ilość opcji, jakie udało się umieścić na powierzchni panelu o wymiarach 15 x 40 cm. Ponadto - po wciśnięciu danego pokrętła lub przycisku, resetujemy ustawienia danej opcji do ustawień domyślnych. Wzornictwo uzupełnia matowe wykończenie w kolorze czarnym.

417848192802445170

Budowa urządzenia fundowana jest poprzez kampanię w serwisie Indiegogo, gdzie udało się już zebrać wymaganą kwotę. Do końca trwania kampanii koszt Loupedecka wynosi 229 euro (249 dolarów). Gdy produkt trafi do sprzedaży, cena podskoczy do 369 euro (399 dolarów). Narzędzie prezentuje się wyśmienicie - jest nieduże i dokładnie zaprojektowane. Warto nadmienić, że pracowali nad nim specjaliści odpowiadający za stworzenie kliku modeli Nokii i Microsoft Lumii. Jednak czy zaskarbi sobie grono fanów, a może pozostanie tylko drogim gadżetem?

Trudno powiedzieć czy fotografowie porzucą swoje przyzwyczajenia i przeskoczą na używania konsoli. Dla kogoś, kto robi kilka, kilkanaście zdjęć podczas sesji i nie odczuwa presji czasu, prawdopodobnie wystarczy tradycyjne podejście. Natomiast w przypadku masowego obrabiania dużej ilości obrazów w pośpiechu, Loupedeck może się sprawdzić doskonale. Wysłanie pierwszych sztuk do osób wspierających projekt na Indiegogo zaplanowano na czerwiec 2017, w oficjalnej sprzedaży urządzenie pojawi się w okolicy września 2017.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)