Pod wodę z Panasonikiem GF1 dzięki specjalnej obudowie

Pod wodę z Panasonikiem GF1 dzięki specjalnej obudowie

Pod wodę z GF1 dzięki specjalnej obudowie
Pod wodę z GF1 dzięki specjalnej obudowie
blomedia
16.08.2010 14:10, aktualizacja: 01.08.2022 15:10

Zdjęcia wykonywane pod wodą zaliczają się do takich obrazów, na które aż miło spojrzeć. Do ich zrobienia potrzebne są naprawdę dobry aparat i odpowiedni sprzęt. Spośród aparatów można śmiało zaproponować Panasonica GF1, a co do obudowy - japońska firma Inon wypuściła właśnie model X-2.

Obudowa ta jest wykonana z najwyższej jakości odpornego na korozję stopu aluminium i poliwęglanu. Dokładniej rzecz ujmując - przód zrobiony jest z aluminium, tylna część - z poliwęglanu. Pozwoliło to na znaczne obniżenie masy urządzenia. Dla pewności posiada ono także czujnik przecieku. Na obudowie znajdują się również przyciski i pokrętła zapewniające łatwy i pełny dostęp do wszystkich funkcji aparatu.

Dodatkowo na przedniej, górnej części znajdują się sanki do zamocowania drobnych akcesoriów. Na bocznych, sztywnych ramionach jest miejsce na oświetlenie. Czy trzeba czegoś więcej, aby robić świetne zdjęcia podwodnego świata?

Obudowa ta może być stosowana z każdym obiektywem przeznaczonym do GF1, a także z lampami błyskowymi: Z -240, seria D - 2000, S -2000, seria D - 180, seria Z - 220. Mając taki sprzęt, możemy zejść maksymalnie do 75 metrów pod wodę. Cena samej obudowy wyniesie ok. 2200 dol., zaś ramiona to dodatkowy wydatek 115 dol.

Źródło: Techsfera

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)