Podejmij wyzwanie. Jedno zdjęcie na każdy z 52 tygodni w roku

Podejmij wyzwanie. Jedno zdjęcie na każdy z 52 tygodni w roku
Monika Homan

31.12.2018 12:35, aktual.: 31.12.2018 13:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowy Rok to świetny czas, żeby wyznaczyć sobie cele. Fotograficzne wyzwania to prosty sposób, żeby doskonalić swoje umiejętności i przy okazji dobrze się przy tym bawić. 52-Week Photo Challenge 2019 to już czwarta edycja rocznego wyzwania rzucanego przez Dale'a Fosheja.

Nowy rok nowa ja? Macie postanowienia noworoczne, czy wolicie ich unikać, bo nigdy nie udaje się ich dotrzymać? A może wraz z nowym rokiem ktoś z was postanowił rozpocząć projekt 365, który zakłada robienie jednego zdjęcia na każdy dzień w roku?

Kiedyś myślałam o tym, żeby spróbować, ale wiem, że z systematycznością u mnie słabo, więc poddaję się jeszcze zanim zaczynam. Jeśli macie podobnie, może zainteresuje was projekt 52-Week Photo Challenge. Zasady są proste: w każdym tygodniu roku trzeba opublikować jedno zdjęcie w określonym w harmonogramie temacie.

Wyzwanie rzucone przez fotograf Dale'a Fosheja z Dogwood Photography podjęło w 2018 roku tysiące fotografów. Projekt organizowany jest od 2016 roku, a na stronie internetowej pojawił się właśnie kalendarz na właśnie rozpoczynający się rok 2019.

Takie wyzwanie to świetna okazja, żeby podnieść swoje umiejętności, sprawdzić się w różnych dziedzinach fotografii i rozbudzić swoją kreatywność. No i wystarczy jedno zdjęcie w tygodniu. Wśród zadań na poszczególne tygodnie znajdziemy całą gamę tematów, od śmietnika, po zasadę trójpodziału.

W pierwszym tygodniu należy opowiedzieć historię za pomocą autoportretu.

Jeśli chcecie wziąć udział w wyzwaniu wystarczy, że będziecie publikować zdjęcia w mediach społecznościowych tagując zdjęcia #dogwood2019 i #dogwoorkweek[numer tygodnia]. Możecie też dołączyć do oficjalnej grupy na Facebooku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)