Podróż dookoła świata w intrygującym kadrze Murada Osmanna

Podróż dookoła świata w intrygującym kadrze Murada Osmanna
Źródło zdjęć: © © Murad Osmann
Kasia Borek

01.05.2014 17:27, aktual.: 26.07.2022 19:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak w oryginalny sposób zaprezentować każdy zakątek świata? Fotograf Murad Osmann znalazł rozwiązanie tej zagadki tworząc serię zdjęć podróżniczych "Follow Me To". Choć sama idea nie wydaje się zbyt skomplikowana to zaciekawiła tysiące osób na całym świecie. Cóż to za pomysł i jak się zrodził?

Innowacyjne ujęcie

Rosyjski fotograf całkowicie odmienił utrwalone widoki miast i ich architekturę. Murad Osmann ukazuje nam krajobrazy z perspektywy fotografa, trzymającego dłoń tajemniczej kobiety, która go prowadzi. Charakterystycznym elementem jest zawsze strój modelki - adekwatny do miejsca, w którym oboje się znajdują.

Obraz
© © Murad Osmann

Z czasem kobieta zaczęła wzbudzać ogromne zainteresowanie i rodzić pytania. Kim jest? Nietrudno się raczej domyślić, że to dziewczyna Murada - Natalia Zakharova. Co ciekawe, to właśnie ona stała się powodem powstania serii

"Follow Me To"

Obraz
© © Murad Osmann

Kreatywność przede wszystkim

Każda fotografia jest inna i niezwykle oryginalna, będąc zarazem utrzymana w tej samej konwencji i oparta na tym samym schemacie, co reszta zdjęć. I choć w każdym kadrze widzimy tę samą rękę fotografa, którą trzyma ta sama kobieta odwrócona do nas tyłem to nie mogę powiedzieć, że jest to w nawet najmniejszym stopniu nudne. Wręcz przeciwnie - zarówno ujęcia miast, jak i specyficznie wystylizowana modelka przyciągają wzrok na dłużej.

Obraz
© © Murad Osmann

Czy to zagadka...?

Nie bez powodu w pewnym momencie wiele osób zaczęło zadawać pytania: Czy "Follow Me To" to jakaś zagadka? Czy postać na zdjęciach zmierza do konkretnego celu? A może do jakiegoś rozwiązania tejże zagadki? Cóż, póki co nic na to nie wskazuje, ale być może Murad Osmann i Natalia Zakharova dokądś nas wreszcie doprowadzą... kto wie?

Obraz
© © Murad Osmann

Intrygujący kadr

Jedno jest pewne. Za sprawą przypadku powstała seria zdjęć "Follow Me To". Ale już zupełnie nieprzypadkowo zainteresowała ogromną liczbę ludzi, przyciągnęła ich uwagę i tym samym stała się niezwykle popularna. Czyż nie to właśnie jest kluczem do sukcesu każdego fotografa? Zaintrygować widza - to, co zdecydowanie udało się tej wyjątkowej parze. Życzę im więc coraz więcej pomysłów na nowe, ciekawe kadry, które z przyjemnością będę oglądać.

Obraz
© © Murad Osmann
Obraz
© © Murad Osmann
Obraz
© © Murad Osmann
Obraz
© © Murad Osmann

Więcej zdjęć znaleźć można na stronach:

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)