Wyjątkowa podróż po Polsce z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

Wyjątkowa podróż po Polsce z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

Wyjątkowa podróż po Polsce z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości
Źródło zdjęć: © © Beyond The Time / [YouTube](https://youtu.be/3_5tZWIJ7Vo)
Monika Homan
09.11.2018 14:09, aktualizacja: 09.11.2018 15:09

Niezwykły sposób na świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości wybrał Tomasz Walczak z "Beyond The Time". "Explore the Poland" to świetny hyperlapse, który zabierze was w wyjątkowe miejsca w Polsce.

O tym, że świętujemy w tym roku 100-lecie odzyskania niepodległości wiedzą wszyscy. Każdy świętuje je na swój własny sposób. Tomasz Walczak z "Beyond The Time" z tej okazji przygotował to, w co potrafi najlepiej - hyperlapsa. Ta niezwykła produkcja zabierze was w podróż po Polsce w niecodzienny sposób.

Na filmie poklatkowym znajdziecie takie miejsca, jak: PKL Gubałówka, Zamek Moszna, Kopalnia Soli "Wieliczka", katowicki Spodek, koło widokowe Amber Sky w Gdańsku, Śnieżny labirynt i zamek w Zakopanem, Wawel, czy Panorama Sky Bar w Warszawie.

Explore Poland - a Hyperlapse Journey

Jest to największy projekt Tomka, a proces jego tworzenia był bardzo długi. Pierwsze plany pojawiły się w jego głowie jeszcze we wrześniu 2017 roku. Film praktycznie w całości wykonany jest techniką hyperlapse, a muzykę skomponował Łukasz Łędzki.

Hyperlapse w liczbach

Na film składa się ponad 12 tysięcy zdjęć, które Tomasz wykonał podczas 20 dni zdjęciowych pomiędzy październikiem 2017 a wrześniem 2018 roku. Od pojawienia się w głowie pomysłu do publikacji filmu minęło 14 miesięcy, a jego autor przebył 7,5 tysiąca kilometrów. Czas, jaki poświęcił na złożenie zdjęć w jedną całość trudno nawet policzyć.

Na początku Tomek wypisał sobie możliwe lokacje na tablicy i zaczął kontaktować się z ich władzami, żeby umówić się na zdjęcia. Jest to prywatny projekt, więc Tomek nie dysponował środkami na wynajęcie tych miejsc. W sumie wymienił ponad 250 maili i wiele telefonów.

Do wykonania tego hyperlapsa autor wykorzystał bezlusterkowce: Sony A6300, Panasonic Lumix GH4 z obiektywami: Sigma 10-20 mm f/3.5, Sigma 18-35 f/1.8, Canon 18-55 mm f/3.5-5.6, Tamron 55-200 mm f/4.5-5.6 oraz Sigma 150-600 mm f/5.6-6.3

Explore Poland - a Hyperlapse Journey [MAKING OF]

Współpraca artystów

Do ostatniej sceny zaangażował się przyjaciel Tomka - Michał Michalec - utalentowany rzeźbiarz. Podczas gdy jeden z artystów tworzył swoje dzieło, drugi rejestrował proces jego powstawania. Zdjęcia te powstały na Gubałówce w ciągu dwóch dni. W sumie zarejestrowanie powstawiania rzeźby na tle Tatr zajęło 17 godzin.

Tomek włożył w ten projekt całe swoje serce i ogrom pracy oraz czasu. Nie można mu odmówić, że jego sposób na świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości jest naprawdę wyjątkowy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)