Podstawy fotografii według marynarki wojennej USA z 1948 roku

Podstawy fotografii według marynarki wojennej USA z 1948 roku

Podstawy fotografii według marynarki wojennej USA z 1948 roku
Źródło zdjęć: © © [Youtube](https://youtu.be/HNdNqVqNRw4)
Mikołaj Rożek
14.11.2016 10:38, aktualizacja: 26.07.2022 18:46

Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych to jedno z najlepiej wyszkolonych wojsk na świecie. Już w 1948 roku szkolono żołnierzy z podstaw fotografii i zasad działania ówczesnych aparatów.

Budowa i korzystanie z aparatów zmieniło się diametralnie na przestrzeni ostatnich 60 lat. Jednak fundamentalne zasady działania były, są i pozostaną nienaruszone. Sposób, w jaki powstaje obraz wewnątrz aparatu, znany jest większości fotografów. Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych szkoliła swoich żołnierzy z podstaw fotografii już pod koniec lat 50 XX wieku.

Film szkoleniowy wykonany w tamtym okresie pokazuje dość szeroki zakres wiedzy na temat robienia zdjęć, cofając się aż do koncepcji camery obscury, a kończąc na kamerach filmowych. Muszę przyznać, że informacje, mimo że prezentowane przez narratora beznamiętnie, podane są bardzo szczegółowo i rzeczowo.

Obraz
© © [Youtube](https://youtu.be/HNdNqVqNRw4)
Obraz
© © [Youtube](https://youtu.be/HNdNqVqNRw4)

W 15 minut udało się wcisnąć zasady powstawania obrazu, istotę użycia soczewek, działanie migawki, aspekty posługiwania się ogniskową oraz rodzaje dostępnych materiałów światłoczułych. Szczerze, lepiej mi się oglądało ten filmik, niż niezliczone ilości dzisiejszych joutubowych tutoriali, gdzie często panuje przerost formy nad treścią.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)