Podwodny dron. Wskoczył do wody, wyskoczył pod wodospadem

Podwodny dron. Wskoczył do wody, wyskoczył pod wodospadem

Dron Deep6v2 gotowy do pracy przy środowisku wodnym.
Dron Deep6v2 gotowy do pracy przy środowisku wodnym.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Marcin Watemborski
21.09.2022 12:09

Tak, dobrze przeczytaliście – chodzi o drona. Takiego latającego. Chociaż ten to amfibia wśród dronów – pływać też umie. Na dodatek wszystko nagrał przymocowaną kamerką. Efekt jest piorunujący.

Na filmie zobaczymy niesamowite umiejętności operatora drona FPV. Widać jak maszyna leci w powietrzu, później wskakuje pod wodę, wyskakuje i robi przepiękne zwroty przy wodospadzie, aż w końcu leci w dół z wodą. To jest po prostu genialne!

Operator drona o pseudonimie Blastr wykorzystał do nagrania zmodyfikowanego drona Deep6 w sekwencji z wodospadem, zaś do podwodnych ujęć był to dron Dex HydroH. Film jest tak dynamiczny i dobrze zmontowany, że nie widać przejść między ujęciami z różnych maszyn.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Z wymienionych dronów, ciekawszy jest ten drugi. Dex Hydro X może latać i nurkować, czego doświadczymy w okolicach znacznika czwartej minuty w filmie. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na umiejętności Blastra, który bez problemu połączył świat powietrzny z podwodnym. Lot wzdłuż strumienia wody w wodospadzie to gwarancja niesamowitych wrażeń wizualnych.

Więcej zdjęć i filmików znajdziecie na Instagramie.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)