Podziemne złomowisko, o którym nie miałeś pojęcia, wygląda jak obraz

Podziemne złomowisko, o którym nie miałeś pojęcia, wygląda jak obraz
Źródło zdjęć: © © Robin Friend / [Facebook](https://www.facebook.com/wired/photos/a.73421428720/10156846612348721/?type=3&theater)
Marcin Watemborski

30.09.2019 08:14, aktual.: 30.09.2019 10:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W walijskiej miejscowości Ceredigion znajduje się stary szyb, wypełniony częściowo wodą. Jaskinia stała się dzikim wysypiskiem śmieci, w którym znalazły się nie tylko małe przedmioty, jak mikrofalówki, ale również… samochody!

W Ceredigion, w Walii znajduje się stara kopalnia łupka Gaewern. Kiedyś była bardzo bogata w surowiec, lecz w latach 60 XX wieku złoże zostało wyeksploatowane. Kiedy ludzie opróżnili całkowicie kopalnię, pozostały tylko szarawe ściany jaskini oraz woda na dnie. Niestety miejscowi znaleźli inne zastosowanie dla tego miejsca – zaczęli wrzucać tam wszelkiego rodzaju śmieci – nie tylko te drobne, ale również większe.

Na zdjęciu Robina Frienda widać samochód, mikrofalówki, pralki i całą gamę innych sprzętów AGD. Ogromna sterta śmieci i rupieci wydaje się jeszcze większa przez widoczne odbicie w wodzie. Fotograf wspomina, że znalazł tam tablice rejestracyjne sprzed 40-50 lat, więc nietrudno sobie wyobrazić, jak bardzo skażona musi być woda na dnie kopalni.

Robin Friend fotografuje przeróżne kopalnie od 11 lat. Odwiedził ich ponad 10, lecz żadna nie była tak trudna do zdobycia jak Gaewern. Po 7 godzinach jazdy z Londynu, fotograf oraz jego towarzysz musieli przedrzeć się przez góry oraz zejść po stromym zboczu, by dostać się do środka.

Wykonanie samego zdjęcia również nie było proste, ponieważ fotograf musiał odpowiednio naświetlić całą klatkę. Światło wpadające przez szczelinę nie pozwalało na iluminację całego wnętrza. Ekspozycja kadru trwała 5 minut. Pierwsza minuta naświetlania upłynęła Friendowi na malowaniu światłem całego wnętrza, reszty dopełniło światło ze szczeliny.

Cały kadr wygląda bardzo malarsko – kompozycja, odbicie śmieci w wodzie, światło – to naprawdę doskonały obraz. Szkoda tylko, że taka sytuacja ”krajobrazowa” wystąpiła w środowisku naturalnym.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)