PogoCam to najmniejsza na świecie kamerka przeczepiana do okularów

PogoCam to najmniejsza na świecie kamerka przeczepiana do okularów05.12.2016 10:04
PogoCam to najmniejsza na świecie kamerka przeczepiana do okularów
Źródło zdjęć: © © [PogoTec](http://www.pogotec.com/pogocam/)
Mikołaj Rożek

Malutka kamerka PogoCam firmy PogoTec jest pierwszym urządzeniem rejestrującym, które będzie można łatwo przyczepiać do oprawki okularów. Pod warunkiem, że zostaną wyposażone w specjalny pasek magnetyczny PogoTrack.

Nagrywające lub robiące zdjęcia okulary, to jedno z najbardziej oczekiwanych wynalazków kina science-fiction, jakie chcielibyśmy dostać w rzeczywistości. Na pierwszym miejscu zawsze pozostanie Deskolotka z "Powrotu do Przyszłości 2". Dopóki firma Google dopracowuje swoją technologię okularową, chyba nie ma co liczyć na rewolucję. Firma PogoTec chce wprowadzić na rynek miniaturowe urządzenie pozwalające rejestrować obrazy, które nie jest zintegrowane z parą okularów, ale łatwo jest do nich przytwierdzane.

417848555441772402
Źródło zdjęć: © © [PogoTec](http://www.pogotec.com/pogocam/)

Oczywiście nie ma tu mowy o tak wszechstronnym zastosowaniu PogoCam jak w przypadku Google Glass. Kamerka od PogoTec nagrywa filmy, robi zdjęcia i nic poza tym. Bezprzewodowe urządzenie jest naprawdę malutkie. Jego wymiary to: 10.9 x 12.5 x 42.8 mm. Rozmiar może robić wrażenie i jest krokiem w dobrą stronę, ale parametry techniczne już zachwytu nie wywołują. PogoCam wyposażone będzie w matrycę o rozdzielczości 5 megapikseli, a urządzenie pozwoli wykonać do 100 zdjęć lub nagrać 2 minuty filmu w rozdzielczości 720p przy 30 kl./s z dźwiękiem, zanim skończy się nam pojemność karty. Zdecydowanie nie jest to konkurencyjna specyfikacja, nawet w przypadku średniej klasy smartfonów.

417848555441903474
Źródło zdjęć: © © [PogoTec](http://www.pogotec.com/pogocam/)

Innowacyjność i atrakcyjność PogoCam leży przede wszystkim w zaawansowanej technologii miniaturyzacji i zużycia energii. Kamerka ma być w pełni naładowana już po około 30 minutach. Trudno powiedzieć, ile materiału zarejestrujemy na jednym ładowaniu. Urządzenie będzie przy okazji wodoodporne. Ponadto producent, jednocześnie z marką PogoCam, oferuje patent zwany PogoTrack. Jest to magnetyczny pasek, którym kamerka ma być przytwierdzana do okularów. W tym celu firma PogoTec współpracuje z producentami okularów, które można znaleźć np. w salonach okulistycznych, aby wbudowywali PogoTrack w swoje oprawki.

417848555442034546
Źródło zdjęć: © © [PogoTec](http://www.pogotec.com/pogocam/)

Produkt ma być dostępny w sklepach 30 marca 2017 w cenie 129 dolarów. Miejmy nadzieję, że PogoTec zrealizuje swoje plany i w momencie uruchomienia sprzedaży bezproblemowo kupimy okulary wyposażone w PogoTrack. Osoby nie potrzebujące wspomagania wzroku będą musiały korzystać z zerówek lub okularów przeciwsłonecznych. Czekamy na targi CES 2017, gdzie PogoCam zostanie oficjalnie zaprezentowane.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)