Pojawił się cień nadziei dla wkładów natychmiastowych Fujifilm FP‑100C

Pojawił się cień nadziei dla wkładów natychmiastowych Fujifilm FP-100C
Źródło zdjęć: © © Jessica Elenstar / [savepackfilm.net](http://savepackfilm.net/)
Marcin Watemborski

14.03.2016 08:40, aktual.: 26.07.2022 19:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wielu fotografów zszokowała informacjia, że Fujifilm zaprzestaje produkcji wkładów natychmiastowych FP-100C przeznaczonych do Polaroidów serii 100 oraz kaset do średnioformatowych aparatów analogowych. Czy jest jeszcze szansa, że powrócą?

Niedawno pisaliśmy o tym, że Fujifilm zamyka linię produkcyjną wkładów FP-100C. Po tej informacji ich ceny sklepowe nagle skoczyły z 50 złotych na ok. 80. Były one porównywalne z cenami kartridży Impossible Project do innych serii Polaroidów. Skoro już jesteśmy przy tej firmie, to wiedzcie, że Florian Kaps – twórca IP – nie zamierza pozostawić sprawy FP-100C samej sobie.

Kaps odszedł z Impossible w czerwcu 2013 roku i stworzył w Wiedniu zakład Supersense. Jest to firma tworząca wielkoformatowe odbitki polaroidowe z cyfrowych zdjęć. Ten sam pan w przeciągu ostatnich dni zdecydował się na małą wycieczkę do Tokio, żeby spotkać się z zarządem Fujifilm. Celem jego rozmów było utrzymanie w produkcji FP-100C - najpopularniejszych rozrywanych wkładów natychmiastowych na świecie.

Obraz
© © Jessica Elenstar / [savepackfilm.net](http://savepackfilm.net/)

Przedsiębiorca jest wpierany przez tysiące fotografów z całego świata, którzy chcą z powrotem zobaczyć na półkach tańsze FP-100C oraz marzą o tym, by wkłady były dalej produkowane. Stworzyli nawet stronę Save Packfilm, która ma na celi odnalezienie alternatywy dla polaroidów Fujifilm.

Pod petycją na Change.org podpisało się już ponad 15 tysięcy fotografów. Jeśli macie chwilkę – podpiszcie petycje i ocalmy razem Fujifilm FP-100C, ostatnią linię profesjonalnych wkładów natychmiastowych na świecie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)