Pojechał robić zdjęcia, zastrzelił go snajper. Tego nikt się nie spodziewał

Pojechał robić zdjęcia, zastrzelił go snajper. Tego nikt się nie spodziewał

Pojechał robić zdjęcia, zastrzelił go snajper. Tego nikt się nie spodziewał
Marcin Watemborski
28.12.2021 09:34, aktualizacja: 26.07.2022 14:14

Amerykanin Jason Cortez, 29-latek, dopiero co wziął ślub i kupił dom. Nie zdążył nacieszyć się małżeństwem ani nawet życiem, bo został zastrzelony. Mężczyzna znalazł się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiednim czasie.

Jason Cortez we wrześniu wybrał się na wędrówkę popularnym szlakiem turystycznym na wzgórzach Montevito, w Ernest E. Debs Park (okolice Los Angeles, Kalifornia, USA). Miał tam robić zdjęcia do projektu swojego przyjaciela. Nie było mu to jednak dane.

Gdy 29-letni fotograf zaczął swoją niewielką wyprawę, będąc już na szlaku, został postrzelony w plecy przez nieznanego sprawcę. Snajper celował do niego z niedużej odległości – około 30 metrów. Świadek sytuacji opisał mężczyznę policji, po czym został wydany list gończy. Nagroda za wskazanie sprawcy wynosi 50 tys. dolarów, czyli ok. 205 tys. złotych).

List gończy za sprawcą z portretem pamięciowym.
List gończy za sprawcą z portretem pamięciowym.

Detektyw Alex Abundis z policji Los Angeles mówi, że nie widać żadnego motywu tej zbrodni. Na tę chwilę nie jest w stanie wyjaśnić zajścia. Twierdzi również, że rodzina ofiary nie potrafi wytłumaczyć, dlaczego ktoś mógłby chcieć zastrzelić Jasona. Dochodzenie w sprawie trwa.

Rodzina Corteza wypowiedziała się w telewizji na temat zbrodni i prosi wszystkich, którzy mogą coś wiedzieć na temat zabójcy o zgłoszenie się na policję. Na platformie crowdfoundingowej GoFundMe została założona zbiórka pomocowa dla najbliższych zastrzelonego mężczyzny, na której zebrano już ponad 70 tys. dolarów (ponad 285 tys. złotych).

Family of tourist killed by suspected sniper while hiking in LA speaks out | NewsNation Prime

  • Slider item
[1/1]

[h4]Wybierz najlepszą technologię roku i wygraj 5 tys. złotych!Wejdź na [url=https://imperatory.wp.pl/strona-glowna]imperatory.wp.pl[/url] i zagłosuj.[/h4]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)