Pokaż swoje zdjęcia w Galerii Bezdomnej!

Pokaż swoje zdjęcia w Galerii Bezdomnej!

Pokaż swoje zdjęcia w Galerii Bezdomnej!
Kepifil
28.06.2008 10:00, aktualizacja: 02.08.2022 11:11

Wielu fotografujących chciałoby pokazać swoje zdjęcia światu. Idealnym do tego miejscem jest internet, jednak prawdziwmym marzeniem większości fotografujących jest pokazanie zdjęć w galerii. Jeśli od zawsze marzyliście o wystawieniu swoich zdjęć poza siecią to macie ku temu niebywałą okazję. Bowiem już od paru lat istnieje idea Galerii Bezdomnej, gdzie swoje prace może zaprezentować każdy!

Galeria bezdomna to spontanicznie tworzone wystawy fotograficzne z udziałem każdego chętnego, w miejscach udostępnianych nam na ten cel na dzień, dwa lub tydzień (np. w opuszczonych wnętrzach przed remontem).

Temat, forma i ilość prezentowanych prac są indywidualną decyzją autorów. Dopuszczalna jest każda forma wystawiennicza, od zwykłej odbitki do instalacji. Impreza ma charakter nieformalny, rozwinęła się już w formę cyklicznych wystaw. Celem Galerii Bezdomnej jest umożliwienie prezentacji własnej twórczości wszystkim tym, którzy robią ciekawe zdjęcia.

Idea Galerii Bezdomnej narodziła się w głowach dwóch znanych polskich fotografów Tomka Sikory i Andrzeja Świetlika. Bezdomna - bo nie ma stałego miejsca, pojawia się na chwilę i znika by ponownie otworzyć swoje podwoje w zupełnie innym miejscu. Pojawia się tam, gdzie tylko znajdzie się wolne miejsce gotowe na jakiś czas przygarnąć fotografię.

Pomysł na zorganizowanie wystaw jest bardzo prosty. Najpierw szukamy wolnych miejsc (opuszczone fabryki, pomieszczenia przed remontem lub prze oddaniem do użytku i wszelkie inne pustostany). Potem ustalamy z ich właścicielami czy możnaby i na jak długo urządzić w nich ekspozycję. Ważne jest, że miejsca te mają być udostępnione za darmo, albowiem Galeria Bezdomna funkcjonuje bez żadnych nakładów finansowych. Następnie pocztą pantoflową wysyłamy wici do potencjalnie zainteresowanych wystawieniem się osób, w miarę możliwości korzystamy też z pomocy mediów.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem: www.galeriabezdomna.art.pl[block position="inside"]1966[/block]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)