Pokazał dronowi środkowy palec. Rosjanin szybko tego pożałował

Pokazał dronowi środkowy palec. Rosjanin szybko tego pożałował

Pokazał dronowi środkowy palec. Rosjanin szybko tego pożałował
Konrad Siwik
31.05.2022 08:00, aktualizacja: 26.07.2022 13:17

Rosjanin pokazał środkowy palec dronowi unoszącemu się nad głowami jego oddziału. Chyba nie do końca przypuszczał, że ten wymowny gest sprowadzi na nich śmierć prosto z nieba.

Mocne nagranie z lotu ptaka przedstawia rosyjskiego żołnierza, który pokazuje środkowy palec ukraińskiemu dronowi. Stało się to na chwilę przed tym, jak statek powietrzny zrzucił granat na pojazd militarny, obok którego stał oddział Rosjanina.

Na wideo widać, jak wybuch zamienia opancerzony transporter BTR-82A w płonący wrak, podczas gdy siły ukraińskie nadal bronią się na wschodzie kraju – donosi The Sun. Ukraińskie służby podają, że atak nastąpił w obwodzie zaporoskim i został przeprowadzony przez siły specjalne 15. Głównego Zarządu DVKR Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.

Russian soldier instantly REGRETS giving Ukraine drone the finger as base is destroyed

Wokół pojazdu zgromadziło się sześciu rosyjskich żołnierzy. Jeden z nich patrzył w górę, gdy dron zbliżał się do jego oddziału, a następnie pokazał wymowny gest w jego stronę. Tymczasem reszta jego kolegów próbowała bezskutecznie ukryć transporter obok budynku. Ostatecznie dron odpowiedział na "środkowy palec" zrzucając pocisk.

Anton Heraszczenko, doradca Ministra Spraw Wewnętrznych Ukrainy, który również podzielił się w sieci nagraniem, napisał, że koszt takiego drona szturmowego wyprodukowanego przez stowarzyszenie Aerorazvedka – to zaledwie 35-40 tys. dolarów. "A efekt w postaci zniszczonego rosyjskiego sprzętu można by mierzyć w miliardach dolarów miesięcznie" – wskazał Heraszczenko, dodając, że "jest to niedroga i skuteczna metoda walki z okupantami".

Konrad Siwik, dziennikarz Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)