Poklatkowy portret mglistego San Francisco [wideo]

Poklatkowy portret mglistego San Francisco [wideo]

fot. Thomas Hawk / Flickr
fot. Thomas Hawk / Flickr
Kamila Dworniczak
17.12.2010 17:14, aktualizacja: 17.12.2010 18:14

Nie wszystkie zjawiska pogodowe chce się utrwalać, ale czasami naprawdę warto. Zobacz zamglone San Francisco w niezwykłym filmie poklatkowym.

Film zatytułowany jest trochę przewrotnie Summer in San Francisco, a jego autorem jest Michael Winokur, fotograf pochodzący właśnie z tego niesamowitego miasta na Zachodnim Wybrzeżu. Fotograf podkreśla, że od lat obserwował mgłę w Zatoce. Nie bez powodu San Francisco nazywane jest "Miastem Mgły".

Winokur zajmuje się fotografią portretową, więc stworzenie serii zdjęć miejskich było dla niego pewnym wyzwaniem. Po pierwsze, w realizacji projektu nie uczestniczyła ekipa ludzi, jak ma to miejsce w przypadku sesji mody czy sesji portretowych. Po drugie, ten samotny proces twórczy umożliwił mu większą koncentracje na temacie - dał pole do estetycznych i technicznych eksperymentów.

Rezultat jest bardzo interesujący. Sam autor podkreśla, że udało mu się uchwycić nie tylko spektakularne zjawisko pogodowe, ale także stworzyć subtelny portret miejsca. Oceńcie sami.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)