Poklatkowy portret mglistego San Francisco [wideo]

Poklatkowy portret mglistego San Francisco [wideo]17.12.2010 17:14
fot. Thomas Hawk / Flickr
fot. Thomas Hawk / Flickr
Kamila Dworniczak

Nie wszystkie zjawiska pogodowe chce się utrwalać, ale czasami naprawdę warto. Zobacz zamglone San Francisco w niezwykłym filmie poklatkowym.

Film zatytułowany jest trochę przewrotnie Summer in San Francisco, a jego autorem jest Michael Winokur, fotograf pochodzący właśnie z tego niesamowitego miasta na Zachodnim Wybrzeżu. Fotograf podkreśla, że od lat obserwował mgłę w Zatoce. Nie bez powodu San Francisco nazywane jest "Miastem Mgły".

Winokur zajmuje się fotografią portretową, więc stworzenie serii zdjęć miejskich było dla niego pewnym wyzwaniem. Po pierwsze, w realizacji projektu nie uczestniczyła ekipa ludzi, jak ma to miejsce w przypadku sesji mody czy sesji portretowych. Po drugie, ten samotny proces twórczy umożliwił mu większą koncentracje na temacie - dał pole do estetycznych i technicznych eksperymentów.

Rezultat jest bardzo interesujący. Sam autor podkreśla, że udało mu się uchwycić nie tylko spektakularne zjawisko pogodowe, ale także stworzyć subtelny portret miejsca. Oceńcie sami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)