950 kl./s i 150 obrotów na minutę. Ujęcia z tej kamery są niesamowite

950 kl./s i 150 obrotów na minutę. Ujęcia z tej kamery są niesamowite
Monika Homan

05.04.2019 12:55, aktual.: 05.04.2019 15:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ben Ouaniche z kanału Macro Room po raz kolejny zaskakuje swoją kreatywnością. Tym razem zaprojektował platformę, która obraca się z prędkością 150 obrotów na minutę i zamocował na niej super szybką kamerę slow motion. Zobaczcie, co z tego wyszło.

Macro Room to firma zajmująca się produkcją kreatywnych filmów wideo. Założył ją w 2016 roku Ben Ouaniche. Filmy, które możecie zobaczyć na jego kanale na YouTube po prostu odbierają mowę. Ben pisze, że to jedynie ukryte piękno otaczającego nas świata, ale wykreowane przez niego obrazy są czymś więcej.

Ben z Macro Room spędził wiele miesięcy pracując nad projektem, w którym wykorzystuje szybką kamerę obrotową. Skonstruował zestaw, który pozwala mu na niezwykłe ujęcia w zwolnionym tempie.

Kamera obraca się wokół obiektu ustawionego na stole z prędkością 150 obrotów na minutę. Ouaniche skontaktował się z Grahamem z The Slow Motion Camera Company, który dostarczył mu kamerę, która nagrywa z prędkością 950 klatek na sekundę w rozdzielczości Full HD.

360 Slow Motion

Konstrukcja, którą wspólnie zbudowali to platforma obracająca się w okół stolika. Może ona unieść aparat z obiektywem o wadze maksymalnie 1,9 kilograma. Przy maksymalnej prędkości siła odśrodkowa wynosi 80 kilogramów.

Film, który udało się stworzyć za pomocą tej konstrukcji zapiera dech w piersi. Artyści pracowali nad nim 3,5 miesiąca.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)