Pokój w paski: jak powstało to zdjęcie?

Fot. Benedict Morgan
Fot. Benedict Morgan
Olga Drenda

02.09.2013 17:39, aktual.: 26.07.2022 20:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To zdjęcie, wykonane przez brytyjskiego fotografa Benedicta Morgana, powstało bez pomocy Photoshopa. Fotografię w paski tworzy się przy użyciu farby, pędzla i odrobiny pomysłowości.

Jeśli na widok tego zdjęcia pomyśleliście: wielka mi sztuka, w Photoshopie każdy może tak przerobić zdjęcie – możecie się zdziwić. Benedict Morgan, autor tej fotografii, nie korzystał w ogóle z dobrodziejstw retuszu.

Jak sam przyznaje, pomysł na zdjęcie w paski przyszedł mu do głowy dzięki paskom testowym wykorzystywanym przy wywoływaniu zdjęć w ciemni. Wywołując zdjęcie przy różnych stopniach naświetlenia, otrzymujemy właśnie efekt pasków, ułożonych od najjaśniejszego do najciemniejszego.

Fot. Benedict Morgan
Fot. Benedict Morgan

Morgan postanowił odtworzyć ten efekt, jednak w nieco inny sposób: razem z ekipą pomalował pokój wraz z całym wyposażeniem w paski o różnych odcieniach szarości. Łatwo się domyślić, jakie stały przed nimi wyzwania: po pierwsze, zachowanie właściwej perspektywy, a po drugie pilnowanie, aby równoległe linie były doskonale proste. Ponieważ cała procedura jest pracochłonna, na razie powstały tylko dwie wielkoformatowe fotografie.

Na zdjęciach Morgana mamy do czynienia ze znakomitą iluzją, a jak powstała, można przyjrzeć się na zdjęciach od kuchni, które ujawnił fotograf.

Fot. Benedict Morgan
Fot. Benedict Morgan
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)