Trzech Polaków finalistami największego konkursu fotografii na świecie Sony World Photography Awards 2016

Tegoroczna edycja Sony World Photography Awards potwierdza, że konkurs należy do najbardziej renomowanych na świecie. Zgłoszono łącznie 230 103 prac z 186 krajów.
Tegoroczna edycja Sony World Photography Awards potwierdza, że konkurs należy do najbardziej renomowanych na świecie. Zgłoszono łącznie 230 103 prac z 186 krajów.
Źródło zdjęć: © © Giancarlo Cerudo / [www.worldphoto.org](http://www.worldphoto.org/)
Marcin Watemborski

23.02.2016 12:02, aktual.: 23.02.2016 13:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W tym roku liczba zgłoszeń z Polski do największego konkursu fotograficznego na świecie – Sony World Photography Awards – była większa aż o 23% w stosunku do poprzedniej edycji. Wyróżniono trzech Polaków. Oto zestawienie najciekawszych fotografii, które trafiły do finału.

Jury zakwalifikowało do finału trzech fotografów z Polski: Radosława Goździelewskiego (kategoria otwarta „Architektura”), Filipa Wolaka (kategoria otwarta „Architektura”) oraz Kamila Wojtyłę (kategoria otwarta „Kultura i Sztuka”).
Jury zakwalifikowało do finału trzech fotografów z Polski: Radosława Goździelewskiego (kategoria otwarta „Architektura”), Filipa Wolaka (kategoria otwarta „Architektura”) oraz Kamila Wojtyłę (kategoria otwarta „Kultura i Sztuka”).© © Anton Unitsyn / [www.worldphoto.org](http://www.worldphoto.org/)
Wszyscy fotografowie walczą o pierwsze miejsca w swoich kategoriach, tytuł Fotografa Roku oraz nagrodę pieniężną. O tym, kto wygrał dowiemy się 21 kwietnia 2016 roku podczas oficjalnej gali rozdania nagród w Londynie.
Wszyscy fotografowie walczą o pierwsze miejsca w swoich kategoriach, tytuł Fotografa Roku oraz nagrodę pieniężną. O tym, kto wygrał dowiemy się 21 kwietnia 2016 roku podczas oficjalnej gali rozdania nagród w Londynie.© © Stephanie Sinclair / [www.worldphoto.org](http://www.worldphoto.org/)
Filip Wolak został wyróżniony w kategorii otwartej „Archtiektura” za zdjęcie zatytułowane „Śnieżny Central Park z 10 tysięcy stóp”. Fotograf rozpoczął swoją karierę po przeprowadzce do Nowego Jorku w 1999 roku, gdzie fotografował nocne życie. O 2011 roku zajmuje się zawodowo tylko fotografią, co łączy ze swoją drugą pasją – lataniem. Zaowocowało to stworzeniem finałowego zdjęcia.
Filip Wolak został wyróżniony w kategorii otwartej „Archtiektura” za zdjęcie zatytułowane „Śnieżny Central Park z 10 tysięcy stóp”. Fotograf rozpoczął swoją karierę po przeprowadzce do Nowego Jorku w 1999 roku, gdzie fotografował nocne życie. O 2011 roku zajmuje się zawodowo tylko fotografią, co łączy ze swoją drugą pasją – lataniem. Zaowocowało to stworzeniem finałowego zdjęcia.© © Filip Wolak / [www.worldphoto.org](http://www.worldphoto.org/)
Kolejny wyróżniony Polak – Radosław Goździelewski – został doceniony w tej samej kategorii, co poprzednik. Jego zdjęcie zostało zatytułowane krótko - „Basen”, i przedstawia zrujnowany basen w opuszczonym szpitalu wojsk radzieckich w Legnicy.
Kolejny wyróżniony Polak – Radosław Goździelewski – został doceniony w tej samej kategorii, co poprzednik. Jego zdjęcie zostało zatytułowane krótko - „Basen”, i przedstawia zrujnowany basen w opuszczonym szpitalu wojsk radzieckich w Legnicy.© © Radosław Goździelewski / [www.worldphoto.org](http://www.worldphoto.org/)
Kategoria otwarta „Kultura i Sztuka” pozwoliła wykazać się Kamilowi Wojtyle. Niespełna 30-letni jaworzański dentysta, i fotograf z zamiłowania, robi zdjęcia od 2014 roku. Jest to dla niego czysta przyjemność – pozwala odreagować stresy i odpocząć. Czarno-białe zdjęcie zatytułowane „Linoskoczkowie” ukazuje festiwalową scenę, w której linoskoczkowie pielęgnują swoją sztukę.
Kategoria otwarta „Kultura i Sztuka” pozwoliła wykazać się Kamilowi Wojtyle. Niespełna 30-letni jaworzański dentysta, i fotograf z zamiłowania, robi zdjęcia od 2014 roku. Jest to dla niego czysta przyjemność – pozwala odreagować stresy i odpocząć. Czarno-białe zdjęcie zatytułowane „Linoskoczkowie” ukazuje festiwalową scenę, w której linoskoczkowie pielęgnują swoją sztukę.© © Kamil Wojtyła / [www.worldphoto.org](http://www.worldphoto.org/)
Prace finalistów zostaną również zaprezentowane w ramach wystawy SWPA 2016 w kwietniu i maju bieżącego roku oraz opublikowane w pamiątkowym albumie. Serdecznie gratulujemy i czekamy na wyniki zwycięzców.
Prace finalistów zostaną również zaprezentowane w ramach wystawy SWPA 2016 w kwietniu i maju bieżącego roku oraz opublikowane w pamiątkowym albumie. Serdecznie gratulujemy i czekamy na wyniki zwycięzców.© © Alejandro Beltran / [www.worldphoto.org](http://www.worldphoto.org/)
Obraz
© © Talia Rudofsky / [www.worldphoto.org](http://www.worldphoto.org/)
Obraz
© © Photogrpaher Hal / [www.worldphoto.org](http://www.worldphoto.org/)
Obraz
© © Kristoffer Eliassen / [www.worldphoto.org](http://www.worldphoto.org/)
Obraz
© © Marielle Van Uitert / [www.worldphoto.org](http://www.worldphoto.org/)
Obraz
© © Antoine Repessé / [www.worldphoto.org](http://www.worldphoto.org/)
Obraz
© © Andrey Narchuk / [www.worldphoto.org](http://www.worldphoto.org/)
Obraz
© © David Chancellor / [www.worldphoto.org](http://www.worldphoto.org/)
Obraz
© © Alberto Alicata / [www.worldphoto.org](http://www.worldphoto.org/)
Obraz
© © Khairel Anuar CheAni / [www.worldphoto.org](http://www.worldphoto.org/)
Obraz
© © Rob Gregory / [www.worldphoto.org](http://www.worldphoto.org/)
Obraz
© © Patrick Sinkel / [www.worldphoto.org](http://www.worldphoto.org/)
Obraz
© © Lucy Nicholson / [www.worldphoto.org](http://www.worldphoto.org/)
Obraz
© © Karolis Janulis / [www.worldphoto.org](http://www.worldphoto.org/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)