Polacy są mistrzami w fotografii dziecięcej. Nasi rodacy zdominowali konkurs B&W Child 2016

Polacy są mistrzami w fotografii dziecięcej. Nasi rodacy zdominowali konkurs B&W Child 2016

Doroczny konkurs B&W Child podzielony jest zawsze na dwie półroczne części. Po zakończeniu obu z nich wyłaniany jest najlepszy fotograf dziecięcy roku. Warunki wzięcia udziału w konkursie są proste – uczestnik musi mieć skończone 18 lat, a zdjęcie musi dotyczyć tematyki dziecięcej i być czarno-białe.
Doroczny konkurs B&W Child podzielony jest zawsze na dwie półroczne części. Po zakończeniu obu z nich wyłaniany jest najlepszy fotograf dziecięcy roku. Warunki wzięcia udziału w konkursie są proste – uczestnik musi mieć skończone 18 lat, a zdjęcie musi dotyczyć tematyki dziecięcej i być czarno-białe.
Źródło zdjęć: © © Olga Ageeva / I miejsce w kat. Fine Art / [blackandwhite.childphotocompetition.com](http://blackandwhite.childphotocompetition.com/)
Marcin Watemborski
17.02.2017 13:01, aktualizacja: 17.02.2017 16:17

Konkurs B&W Child zrzesza miłośników fotografii dziecięcej. Zasady są proste – na zdjęciu musi być przedstawione dziecko (w dowolnym wieku) oraz fotografia musi być czarno-biała. Polscy fotografowie pokazali klasę i otrzymali wiele nagród i wyróżnień.

Dla zwycięzcy całego konkursu przewidziany jest tytuł „Black and White Child Photographer of the Year”, 1000 euro w gotówce, wyróżnienie w galerii konkursowej, wywiad oraz publikacja w elektronicznym roczniku. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają nagrody pieniężne od 30 do 100 euro oraz podobne świadczenia jak laureat całego konkursu.
Dla zwycięzcy całego konkursu przewidziany jest tytuł „Black and White Child Photographer of the Year”, 1000 euro w gotówce, wyróżnienie w galerii konkursowej, wywiad oraz publikacja w elektronicznym roczniku. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają nagrody pieniężne od 30 do 100 euro oraz podobne świadczenia jak laureat całego konkursu.© © Olga Ageeva / II miejsce w kat. Lifestyle / [blackandwhite.childphotocompetition.com](http://blackandwhite.childphotocompetition.com/)
Jurorzy konkursu to: Raquel Chiceri, Marko Nadj oraz Heather Evans Smith. W tegorocznej edycji przypadły im do gustu zdjęcia naszych rodaków, chociaż zwyciężczynią całego konkursu została Rosjanka Olga Ageeva. Zdobyła ona w II części rywalizacji: I miejsce w kategorii Fine Art, II miejsce w kat. Lifestyle, II miejsce w kat. Portrait, nominację w kat. Portrait. W I części zdobyła: I miejsce w kat. Lifestyle, honorowe wyróżnienie w kat. Portrait oraz nominację w tej samej kategorii.
Jurorzy konkursu to: Raquel Chiceri, Marko Nadj oraz Heather Evans Smith. W tegorocznej edycji przypadły im do gustu zdjęcia naszych rodaków, chociaż zwyciężczynią całego konkursu została Rosjanka Olga Ageeva. Zdobyła ona w II części rywalizacji: I miejsce w kategorii Fine Art, II miejsce w kat. Lifestyle, II miejsce w kat. Portrait, nominację w kat. Portrait. W I części zdobyła: I miejsce w kat. Lifestyle, honorowe wyróżnienie w kat. Portrait oraz nominację w tej samej kategorii.© © Olga Ageeva / II miejsce w kat. Portrait / [blackandwhite.childphotocompetition.com](http://blackandwhite.childphotocompetition.com/)
A teraz to, na co wszyscy czekamy. Chylimy czoła przed naszą polską reprezentacją w świecie fotografii dziecięcej:
A teraz to, na co wszyscy czekamy. Chylimy czoła przed naszą polską reprezentacją w świecie fotografii dziecięcej:© © Olga Ageeva / I miejsce w kat. Lifestyle / [blackandwhite.childphotocompetition.com](http://blackandwhite.childphotocompetition.com/)

Alicją Brodowicz (2 miejsce w kat. Conceptual & Photo Manipulation, 2 miejsce w kat. Fine Art, wyróżnienie w kat. Portrait), Marcinem Glabusem (nominacja w kat. Portrait), Moniką Strzelecką (wyróżnienie oraz podwójna nominacja w kat. Portrait, wyróżnienie w kat. Documentary & Street), Rafałem Kijasem (nominacja w kat. Portrait), Ewą Ćwikłą (1 miejsce i wyróżnienie w kat. Conceptual & Photo Manipulation, potrójne wyróżnienie w kat. Portait, wyróżnienie oraz nominacja w kat. Fine Art), Karoliną Piórkowską (3 miejsce, wyróżnienie i nominacja w kat. Lifestyle, nominacja w kat. Portrait, wyróżnienie w kat. Fine Art), Karoliną Warzyniak (1 miejsce w kat. Lifestyle, nominacja w kat. Portrait), Izabelą Urbaniak (nominacja w kat. Fine Art, wyróżnienie i podwójna nominacja w kat. Documentary & Street), Agnieszką Maruszczyk (nominacja w kat. Lifestyle), Aleksandrą Kus (nominacja w kat. Lifestyle, nominacja w kat. Documentary & Street), Magdaleną Hutchins (1 miejsce w kat. Documentary & Street), Anną Bielasik (podwójna nominacja w kat. Documentary & Street), Anną Kuncewicz (1 miejsce w kat. Silhouette), Mariolą Glajcar (3 miejsce, wyróżnienie i nominacja w kat. Conceptual & Photo Manipulation).

Wszystkim zwycięzcom, wyróżnionym i nominowanym serdecznie gratulujemy. Jesteśmy dumni z tak wielu polskich twórców, którzy zostali docenieni w tym konkursie. Dzięki takim chwilom wiemy, że polska fotografia zmierza w dobrym kierunku i nazwiska naszych rodaków na pewno zostaną dostrzeżone na arenie międzynarodowej.
Wszystkim zwycięzcom, wyróżnionym i nominowanym serdecznie gratulujemy. Jesteśmy dumni z tak wielu polskich twórców, którzy zostali docenieni w tym konkursie. Dzięki takim chwilom wiemy, że polska fotografia zmierza w dobrym kierunku i nazwiska naszych rodaków na pewno zostaną dostrzeżone na arenie międzynarodowej.© © Monika Strzelecka / Wyróżnienie w kat. Portrait / [blackandwhite.childphotocompetition.com](http://blackandwhite.childphotocompetition.com/)
Więcej zdjęć znajdziecie na stronie internetowej konkursu.
Więcej zdjęć znajdziecie na stronie internetowej konkursu.© © Alicja Brodowicz / Wyróżnienie w kat. Portrait / [blackandwhite.childphotocompetition.com](http://blackandwhite.childphotocompetition.com/)
Obraz
© © Ewa Ćwikła / Wyróżnienie w kat. Portrait / [blackandwhite.childphotocompetition.com](http://blackandwhite.childphotocompetition.com/)
Obraz
© © Ewa Ćwikła / Wyróżnienie w kat. Portrait / [blackandwhite.childphotocompetition.com](http://blackandwhite.childphotocompetition.com/)
Obraz
© © Rafał Kijas / Nominacja w kat. Portrait / [blackandwhite.childphotocompetition.com](http://blackandwhite.childphotocompetition.com/)
Obraz
© © Ewa Ćwikła / Nominacja w kat. Portrait / [blackandwhite.childphotocompetition.com](http://blackandwhite.childphotocompetition.com/)
Obraz
© © Ewa Ćwikła / Nominacja w kat. Portrait / [blackandwhite.childphotocompetition.com](http://blackandwhite.childphotocompetition.com/)
Obraz
© © Marcin Glabus / Nominacja w kat. Portrait / [blackandwhite.childphotocompetition.com](http://blackandwhite.childphotocompetition.com/)
Obraz
© © Karolina Wawrzyniak / Nominacja w kat. Portrait / [blackandwhite.childphotocompetition.com](http://blackandwhite.childphotocompetition.com/)
Obraz
© © Monika Strzelecka / Nominacja w kat. Portrait / [blackandwhite.childphotocompetition.com](http://blackandwhite.childphotocompetition.com/)
Obraz
© © Karolina Piórkowska / Nominacja w kat. Portrait / [blackandwhite.childphotocompetition.com](http://blackandwhite.childphotocompetition.com/)
Obraz
© © Monika Strzelecka / Nominacja w kat. Portrait / [blackandwhite.childphotocompetition.com](http://blackandwhite.childphotocompetition.com/)
Obraz
© © Alicja Brodowicz / II miejsce w kat. Fine Art / [blackandwhite.childphotocompetition.com](http://blackandwhite.childphotocompetition.com/)
Obraz
© © Ewa Ćwikła / wyróżnienie w kat. Fine Art / [blackandwhite.childphotocompetition.com](http://blackandwhite.childphotocompetition.com/)
Obraz
© © Karolina Piórkowska / 3 miejsce w kat. Lifestyle, wyróżnienie w kat. Fine Art / [blackandwhite.childphotocompetition.com](http://blackandwhite.childphotocompetition.com/)
Obraz
© © Ewa Ćwikła / nominacja w kat. Fine Art / [blackandwhite.childphotocompetition.com](http://blackandwhite.childphotocompetition.com/)
Obraz
© © Izabela Urbaniak / nominacja w kat. Fine Art / [blackandwhite.childphotocompetition.com](http://blackandwhite.childphotocompetition.com/)
Obraz
© © Karolina Wawrzyniak / I miejsce w kat. Lifestyle / [blackandwhite.childphotocompetition.com](http://blackandwhite.childphotocompetition.com/)
Obraz
© © Alicja Brodowicz / Wyróżnienie w kat. Lifestyle / [blackandwhite.childphotocompetition.com](http://blackandwhite.childphotocompetition.com/)
Obraz
© © Karolina Piórkowska / Wyróżnienie w kat. Lifestyle / [blackandwhite.childphotocompetition.com](http://blackandwhite.childphotocompetition.com/)
Obraz
© © Karolina Piórkowska / Wyróżnienie w kat. Lifestyle / [blackandwhite.childphotocompetition.com](http://blackandwhite.childphotocompetition.com/)
Obraz
© © Karolina Piórkowska / Nominacja w kat. Lifestyle / [blackandwhite.childphotocompetition.com](http://blackandwhite.childphotocompetition.com/)
Obraz
© © Aleksandra Kus / Nominacja w kat. Lifestyle / [blackandwhite.childphotocompetition.com](http://blackandwhite.childphotocompetition.com/)
Obraz
© © Agnieszka Muraszczyk / Nominacja w kat. Lifestyle / [blackandwhite.childphotocompetition.com](http://blackandwhite.childphotocompetition.com/)
Obraz
© © Ewa Ćwikła / Nominacja w kat. Lifestyle / [blackandwhite.childphotocompetition.com](http://blackandwhite.childphotocompetition.com/)
Obraz
© © Anna Kuncewicz / I miejsce w kat. Silhouette / [blackandwhite.childphotocompetition.com](http://blackandwhite.childphotocompetition.com/)
Obraz
© © Ewa Ćwikła / I miejsce w kat. Conceptual & Photo Manipulation / [blackandwhite.childphotocompetition.com](http://blackandwhite.childphotocompetition.com/)
Obraz
© © Alicja Brodowicz / II miejsce w kat. Conceptual & Photo Manipulation / [blackandwhite.childphotocompetition.com](http://blackandwhite.childphotocompetition.com/)
Obraz
© © Mariola Glajcar / III miejsce w kat. Conceptual & Photo Manipulation / [blackandwhite.childphotocompetition.com](http://blackandwhite.childphotocompetition.com/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)