Polacy zdominowali konkurs Fine Art Photography Awards

Według organizatorów konkursu, sztuka rodzi się z pasji. Fotografia artystyczna jest idealnym narzędziem, które pozwala twórcy na komunikację ze światem według własnej wizji. Dzieło, które powstaje, jest obnażeniem wrażliwości artysty, potrzebą wyrażenia uczuć przez obraz i indywidualne spojrzenie na świat.
Według organizatorów konkursu, sztuka rodzi się z pasji. Fotografia artystyczna jest idealnym narzędziem, które pozwala twórcy na komunikację ze światem według własnej wizji. Dzieło, które powstaje, jest obnażeniem wrażliwości artysty, potrzebą wyrażenia uczuć przez obraz i indywidualne spojrzenie na świat.
Źródło zdjęć: © © Paweł Pentlinowski / konkurs amatorski / I miejsce w kat. Open Theme / [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/)
Marcin Watemborski

18.04.2017 10:07, aktual.: 18.04.2017 21:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trzecia edycja konkursu Fine Art Photography Awards już za nami. We współzawodnictwie pojawiło się wiele wartościowych zdjęć i nie zabrakło silnych polskich akcentów. Fotografem Roku wśród amatorów został Bartek Brudek, znany jako NinoVeron, prezentując zdjęcie modelki, jednej z finalistek programu "Top Model" - Angeli Olszewskiej.

Tworzenie dzieła sztuki może być spontaniczne, ale również może być świadomą wizją i manifestem własnych poglądów. Właśnie takich twórców zrzesza konkurs Fine Art Photography Awards. Współzawodnictwo jest otwarte dla wszystkich – amatorów oraz profesjonalistów, bez względu na kraj, z którego pochodzą.
Tworzenie dzieła sztuki może być spontaniczne, ale również może być świadomą wizją i manifestem własnych poglądów. Właśnie takich twórców zrzesza konkurs Fine Art Photography Awards. Współzawodnictwo jest otwarte dla wszystkich – amatorów oraz profesjonalistów, bez względu na kraj, z którego pochodzą.© © Piotr Leczkowski / konkurs amatorski /I miejsce w kat. Fine Art / [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/)

Prace są oceniane przez międzynarodowe jury, składające się z uznanych fotografów. Zwycięzcy otrzymali odpowiednio 3000 (konkurs profesjonalny) oraz 2000 (konkurs amatorski) dolarów w gotówce oraz tytuł Fotografa Roku. Najlepsze prace trafiły do galerii konkursowej.

Kategorie, w jakich zmagali się fotografowie, to: Abstract, Architecture, Cityscape, Conceptual, Fashion, Fine Art, Landscape, Nature, Night Photography, Nudes, Open Theme, Panoramic, People, Photojournalism, Photomanipulation, Portrait, Seascape, Street Photography, Travel oraz Wildlife/ Animals.
Kategorie, w jakich zmagali się fotografowie, to: Abstract, Architecture, Cityscape, Conceptual, Fashion, Fine Art, Landscape, Nature, Night Photography, Nudes, Open Theme, Panoramic, People, Photojournalism, Photomanipulation, Portrait, Seascape, Street Photography, Travel oraz Wildlife/ Animals.© © Szymon Barylski / konkurs amatorski / III miejsce w kat. People/ [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/)
Wśród profesjonalistów najlepsza okazała się Ana Santos za cykl zatytułowany ”Chamaleonidae”. Jest to projekt artystyczny, opierający się na zdjęciach konceptualnych, w których stylizacja modelki zlewa się z tłem. Seria cechuje się niesamowitą estetyką i czystością.
Wśród profesjonalistów najlepsza okazała się Ana Santos za cykl zatytułowany ”Chamaleonidae”. Jest to projekt artystyczny, opierający się na zdjęciach konceptualnych, w których stylizacja modelki zlewa się z tłem. Seria cechuje się niesamowitą estetyką i czystością.© © Ana Santos / konkurs profesjonalny / Grand Prize, I miejsce w kat. Abstract / [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/)
Fotografem Roku wśród amatorów został Bartek Brudek, znany szerzej jako NinoVeron. Zaprezentował on serię zdjęć, do których zapozowała modelka – Angela Olszewska. Jego subtelne podejście do fotografii aktu zapewniło mu wielokrotne wyróżnienia w konkursach fotograficznych, m.in. Fotoerotica 2013. Bartek zawodowo zajmuje się prowadzeniem firmy internetowej, lecz każdą wolną chwilę poświęca na fotografię.
Fotografem Roku wśród amatorów został Bartek Brudek, znany szerzej jako NinoVeron. Zaprezentował on serię zdjęć, do których zapozowała modelka – Angela Olszewska. Jego subtelne podejście do fotografii aktu zapewniło mu wielokrotne wyróżnienia w konkursach fotograficznych, m.in. Fotoerotica 2013. Bartek zawodowo zajmuje się prowadzeniem firmy internetowej, lecz każdą wolną chwilę poświęca na fotografię.© © Bartek Brudek / konkurs amatorski / Grand Prize, I miejsce w kat. Nude / [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/)
Drugie miejsce w konkursie profesjonalnym w kategorii Conceptual zajął Michał Paź za serię ”Underwather”, która opowiada o ludziach zmagających się z problemami swojego życia. Silne portrety wywarły ogromne wrażenie na jurorach.
Drugie miejsce w konkursie profesjonalnym w kategorii Conceptual zajął Michał Paź za serię ”Underwather”, która opowiada o ludziach zmagających się z problemami swojego życia. Silne portrety wywarły ogromne wrażenie na jurorach.© © Michał Paź / konkurs profesjonalny / II miejsce w kat. Conceptual / [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/)
Pierwsze miejsce w konkursie profesjonalnym w kategorii Nature przypadło Bartłomiejowi Jureckiemu za cykl ”Nacereous clouds”. Piękne zdjęcia krajobrazowe ukazują charakter chmur polarnych, mieniących się niecodziennymi barwami.
Pierwsze miejsce w konkursie profesjonalnym w kategorii Nature przypadło Bartłomiejowi Jureckiemu za cykl ”Nacereous clouds”. Piękne zdjęcia krajobrazowe ukazują charakter chmur polarnych, mieniących się niecodziennymi barwami.© © Bartłomiej Jurecki / konkurs profesjonalny /I miejsce w kat. Nature / [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/)
Kolejny złoty medal dla Polski zdobyła Karolina Wojtasik za cykl ”Gauchos” (kat. Open Theme). Opowiada on o symbolu Argentyny – gauchos, czyli o południowoamerykańskich pasterzach, którzy żyją tak, jak ich przodkowie ponad 300 lat temu. Ta grupa ludności jest do dziś przedmiotem fascynacji wielu badaczy i fotografów.
Kolejny złoty medal dla Polski zdobyła Karolina Wojtasik za cykl ”Gauchos” (kat. Open Theme). Opowiada on o symbolu Argentyny – gauchos, czyli o południowoamerykańskich pasterzach, którzy żyją tak, jak ich przodkowie ponad 300 lat temu. Ta grupa ludności jest do dziś przedmiotem fascynacji wielu badaczy i fotografów.© © Karolina Wojtasik / konkurs profesjonalny / I miejsce w kat. Open Theme / [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/)
Trzecie miejsce w tej samej kategorii zdobyła Marzena Kolarz za zaprezentowanie serii ”Gardenia”. Jest to cykl romantycznych portretów, wykonanych techniką mokrej płyty. Przy realizacji projektu współpracowały z nią: projektantka Justyna Saran oraz modelki – Natalia Zając i Agata Pięta.
Trzecie miejsce w tej samej kategorii zdobyła Marzena Kolarz za zaprezentowanie serii ”Gardenia”. Jest to cykl romantycznych portretów, wykonanych techniką mokrej płyty. Przy realizacji projektu współpracowały z nią: projektantka Justyna Saran oraz modelki – Natalia Zając i Agata Pięta.© © Marzena Kolarz / konkurs profesjonalny / III miejsce w kat. Open Theme / [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/)
Marzena Kolarz została również nagrodzona pierwszym miejscem w kategorii People za cykl ukazujący kominiarzy. Podobnie jak poprzednia seria, ten również został wykonany techniką kolodionową.
Marzena Kolarz została również nagrodzona pierwszym miejscem w kategorii People za cykl ukazujący kominiarzy. Podobnie jak poprzednia seria, ten również został wykonany techniką kolodionową.© © Marzena Kolarz / konkurs profesjonalny / I miejsce w kat. People / [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/)
Ewa Ćwikła, o której już wielokrotnie wspominaliśmy, zapracowała sobie na trzecie miejsce w kategorii Portrait za pojedyncze zdjęcie ”Nina”. Portret ukazuje postać małej dziewczynki, której głębokie spojrzenie przenika na wskroś odbiorcę.
Ewa Ćwikła, o której już wielokrotnie wspominaliśmy, zapracowała sobie na trzecie miejsce w kategorii Portrait za pojedyncze zdjęcie ”Nina”. Portret ukazuje postać małej dziewczynki, której głębokie spojrzenie przenika na wskroś odbiorcę.© © Ewa Ćwikła / konkurs profesjonalny / III miejsce w kat. Portrait / [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/)
W kategorii Seascape pierwsze miejsce trafiło w ręce Radosława Brzozowskiego za pojedynczy obraz, zatytułowany ”The Jetty”. Jest to ręcznie wykonana odbitka olejowa wybrzeża w Gdyni o rozmiarach 22 x 39 cm.
W kategorii Seascape pierwsze miejsce trafiło w ręce Radosława Brzozowskiego za pojedynczy obraz, zatytułowany ”The Jetty”. Jest to ręcznie wykonana odbitka olejowa wybrzeża w Gdyni o rozmiarach 22 x 39 cm.© © Radosław Brzozowski / konkurs profesjonalny / I miejsce w kat. Seascape / [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/)
W dziedzinie fotografii ulicznej na srebrny medal zapracował Przemysław Niepokój-Hepnar. Jego zdjęcie z mroźnego listopada 2016 na Wołyniu wzbudza silne emocje w każdym odbiorcy.
W dziedzinie fotografii ulicznej na srebrny medal zapracował Przemysław Niepokój-Hepnar. Jego zdjęcie z mroźnego listopada 2016 na Wołyniu wzbudza silne emocje w każdym odbiorcy.© © Przemysław NiepokójHepnar / konkurs profesjonalny / II miejsce w kat. Street Photography/ [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/)
W kategorii amatorskiej nagrodzeni zostali: Mikołaj Świcarz (Conceptual), Piotr Leczkowski (Fine Art), Bartek Brudek (Nude), Monika Cichoszewska (Nude), Paweł Pentlinowski (Open Theme), Szymon Barylski (People), Tomasz Okoniewski (Photojournalism), Jolanta Mazur (Street Photography).
W kategorii amatorskiej nagrodzeni zostali: Mikołaj Świcarz (Conceptual), Piotr Leczkowski (Fine Art), Bartek Brudek (Nude), Monika Cichoszewska (Nude), Paweł Pentlinowski (Open Theme), Szymon Barylski (People), Tomasz Okoniewski (Photojournalism), Jolanta Mazur (Street Photography).© © Mikołaj Świcarz / konkurs amatorski / I miejsce w kat. Conceptual / [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/)
Wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy. Więcej informacji i zdjęć znajdziecie na stronie internetowej konkursu.
Wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy. Więcej informacji i zdjęć znajdziecie na stronie internetowej konkursu.© © Tomasz Okoniewski/ konkurs amatorski / III miejsce w kat. Photojournalism / [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/)
Obraz
© © Zsolt Hlinka / konkurs profesjonalny / I miejsce w kat. Architecture / [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/)
Obraz
© © Benjamin Kis / konkurs profesjonalny / I miejsce w kat. Cityscape / [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/)
Obraz
© © Luciano Koenig Dupont / konkurs profesjonalny / miejsce w kat. Conceptual / [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/)
Obraz
© © Natalie Dybisz / konkurs profesjonalny / I miejsce w kat. Fashion / [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/)
Obraz
© © Maren Klemp / konkurs profesjonalny / miejsce w kat. Fine Art / [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/)
Obraz
© © Isabella Tabacchi / konkurs profesjonalny / I miejsce w kat. Landscape / [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/)
Obraz
© © Reuben Wu / konkurs profesjonalny / I miejsce w kat. Night Photography / [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/)
Obraz
© © Antonio Peinado / konkurs profesjonalny / I miejsce w kat. Nudes / [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/)
Obraz
© © David Martin Casan / konkurs profesjonalny / I miejsce w kat. Panoramic / [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/)
Obraz
© © Maurice Resel / konkurs profesjonalny / I miejsce w kat. Photojournalism / [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/)
Obraz
© © Luciano Koenig Dupont / konkurs profesjonalny / I miejsce w kat. Photomanipulation / [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/)
Obraz
© © Mark Bennington / konkurs profesjonalny / I miejsce w kat. Portrait / [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/)
Obraz
© © Jonatha Borzicchi / konkurs profesjonalny / I miejsce w kat. Street Photography / [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/)
Obraz
© © Sylvia de Swaan / konkurs profesjonalny / I miejsce w kat. Travel / [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/)
Obraz
© © Eriko Kaniwa / konkurs profesjonalny / I miejsce w kat. Wildlfie/ Animals / [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/)
Obraz
© © Jolanta Mazur / konkurs amatorski / I miejsce w kat. Street Photography / [fineartphotoawards.com](https://fineartphotoawards.com/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)