Polak laureatem Siena International Photo Awards 2016

Spośród 50 tysięcy prac, to właśnie zdjęcie Polaka – Marcina Ryczka – zostało wyróżnione, jako zwycięskie, w kategorii Monochrome. Drugi z naszych rodaków, Bartłomiej Jurecki, również spotkał się z uznaniem jury.

Siena International Photo Awards to konkurs organizowany przez stowarzyszenie non profit o nazwie Art Photo Travel. Jego celem jest promowanie sztuki, zabytków, kultury oraz naturalnego piękna całego świata.
Siena International Photo Awards to konkurs organizowany przez stowarzyszenie non profit o nazwie Art Photo Travel. Jego celem jest promowanie sztuki, zabytków, kultury oraz naturalnego piękna całego świata.
Źródło zdjęć: © © Danny Yen Sin Wong / I Miejsce w kategorii Open Color / [sipacontest.com](http://sipacontest.com/)
Marcin Watemborski

02.11.2016 | aktual.: 02.11.2016 18:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Inicjatywa oraz cały projekt jest kierowany nie tylko do miłośników sztuki i kultury, ale do tych, którzy są zainteresowani nieznanymi oraz nieuczęszczanymi przez turystów miejscami na całej Kuli Ziemskiej. Głównym celem organizacji jest podniesienie świadomości kulturowej społeczeństw oraz nauczenie szacunku dla miejsc, ważnych dla przeróżnych nacji.
Inicjatywa oraz cały projekt jest kierowany nie tylko do miłośników sztuki i kultury, ale do tych, którzy są zainteresowani nieznanymi oraz nieuczęszczanymi przez turystów miejscami na całej Kuli Ziemskiej. Głównym celem organizacji jest podniesienie świadomości kulturowej społeczeństw oraz nauczenie szacunku dla miejsc, ważnych dla przeróżnych nacji.© © Majid Alamri / II Miejsce w kategorii Open Color / [sipacontest.com](http://sipacontest.com/)
Siena Photography Awards to konkurs, przeznaczony dla entuzjastów fotografii, sztuki oraz zagadnień kulturowych. Jest on otwarty dla twórców z całego świata – zawodowców oraz hobbystów. Współzawodnictwo jest jednym z najbardziej popularnych wśród międzynarodowej społeczności.
Siena Photography Awards to konkurs, przeznaczony dla entuzjastów fotografii, sztuki oraz zagadnień kulturowych. Jest on otwarty dla twórców z całego świata – zawodowców oraz hobbystów. Współzawodnictwo jest jednym z najbardziej popularnych wśród międzynarodowej społeczności.© © Leyla Emektar / I Miejsce w kategorii Travel / [sipacontest.com](http://sipacontest.com/)
Fotografowie zmagali się w 10 kategoriach: Storyboard, Sport, Architecture, Wildlife, Nature, People and Portrait, Travel, Wine, Open Monochrome oraz Open Color. Podlegali oni ocenie międzynarodowego jury, w którym zasiedli między innymi: Tomasz Tomaszewski, Bob Patterson, Rathika Ramasamy, Ami Vitale, Frank Meo oraz Francesco Cito.
Fotografowie zmagali się w 10 kategoriach: Storyboard, Sport, Architecture, Wildlife, Nature, People and Portrait, Travel, Wine, Open Monochrome oraz Open Color. Podlegali oni ocenie międzynarodowego jury, w którym zasiedli między innymi: Tomasz Tomaszewski, Bob Patterson, Rathika Ramasamy, Ami Vitale, Frank Meo oraz Francesco Cito.© © Matjaz Krivic / II Miejsce w kategorii Travel / [sipacontest.com](http://sipacontest.com/)
Pierwszą nagrodę całego konkursu oraz tytuł SIPAContest Photo of the Year zdobyło zdjęcie Grega Lecoeura z Francji. „Sardine Run” to fotografia przedstawiająca polowanie delfinów oraz mew na ławicę sardynek podczas corocznej migracji wzdłuż wybrzeża Połdniowej Afryki.
Pierwszą nagrodę całego konkursu oraz tytuł SIPAContest Photo of the Year zdobyło zdjęcie Grega Lecoeura z Francji. „Sardine Run” to fotografia przedstawiająca polowanie delfinów oraz mew na ławicę sardynek podczas corocznej migracji wzdłuż wybrzeża Połdniowej Afryki.© © Greg Lecoeur / Grand Prix / [sipacontest.com](http://sipacontest.com/)
Zwycięzcy otrzymali nagrodę „Pangea Prize”, która jest metaforyczną kroplą światła, symbolizującą doskonałość, przemyślenia, odbicia, rozproszenie światła, wyobraźnię oraz przyszłość świata. Powstawała ona, by przypominać fotografom – o co chodzi w sztuce obrazowania świata.
Zwycięzcy otrzymali nagrodę „Pangea Prize”, która jest metaforyczną kroplą światła, symbolizującą doskonałość, przemyślenia, odbicia, rozproszenie światła, wyobraźnię oraz przyszłość świata. Powstawała ona, by przypominać fotografom – o co chodzi w sztuce obrazowania świata.© © Jiming Lv / I Miejsce w kategorii People and Portrait / [sipacontest.com](http://sipacontest.com/)
W kategorii Open Monochrome zwyciężył Polak, Marcin Ryczek z Krakowa. Jego znane w kraju zdjęcie mężczyzny karmiącego łabędzie, spotkało się z ogromnym uznaniem. Powstało ono w stolicy Małopolski. Śnieg oraz czerń rzeki stworzyły naturalny, minimalistyczny podział kadru na dwie części, który nawiązuje do idei równowagi we wszechświecie – Yin-Yang.
W kategorii Open Monochrome zwyciężył Polak, Marcin Ryczek z Krakowa. Jego znane w kraju zdjęcie mężczyzny karmiącego łabędzie, spotkało się z ogromnym uznaniem. Powstało ono w stolicy Małopolski. Śnieg oraz czerń rzeki stworzyły naturalny, minimalistyczny podział kadru na dwie części, który nawiązuje do idei równowagi we wszechświecie – Yin-Yang.© © Marcin Ryczek / I Miejsce w kategorii Open Monochrome / [sipacontest.com](http://sipacontest.com/)
Bartłomiej Jurecki, drugi z Polaków, został wyróżniony w tej samej kategorii za czarno-białe zdjęcie „Rapa das bestas”, ukazujące mężczyzn ujarzmiających białego konia. Zwierzę jest bardzo silnym akcentem zdjęcia, które od razu przyciąga spojrzenie. Akcja, rozgrywająca się na obrazie, jest niesamowicie dynamiczna.
Bartłomiej Jurecki, drugi z Polaków, został wyróżniony w tej samej kategorii za czarno-białe zdjęcie „Rapa das bestas”, ukazujące mężczyzn ujarzmiających białego konia. Zwierzę jest bardzo silnym akcentem zdjęcia, które od razu przyciąga spojrzenie. Akcja, rozgrywająca się na obrazie, jest niesamowicie dynamiczna.© © Bartłomiej Jurecki / Wyróżnienie w kategorii Open Monochrome / [sipacontest.com](http://sipacontest.com/)
Wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!
Wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!© © Justine Tjallinks / II Miejsce w kategorii People and Portrait / [sipacontest.com](http://sipacontest.com/)
Obraz
© © Giuseppe Mario Famiani / I Miejsce w kategorii Nature / [sipacontest.com](http://sipacontest.com/)
Obraz
© © Mike Korostelev / II Miejsce w kategorii Nature / [sipacontest.com](http://sipacontest.com/)
Obraz
© © Audun Rikardsen / I Miejsce w kategorii Wildlife / [sipacontest.com](http://sipacontest.com/)
Obraz
© © Antonius Andre Tjiu / II Miejsce w kategorii Wildlife / [sipacontest.com](http://sipacontest.com/)
Obraz
© © Mike Hollman / I Miejsce w kategorii Architecture / [sipacontest.com](http://sipacontest.com/)
Obraz
© © Ali Al Hajri / II Miejsce w kategorii Architecture / [sipacontest.com](http://sipacontest.com/)
Obraz
© © Audun Rikardsen / I Miejsce w kategorii Sport / [sipacontest.com](http://sipacontest.com/)
Obraz
© © Eric Tkindt / II Miejsce w kategorii Sport / [sipacontest.com](http://sipacontest.com/)
Obraz
© © Gianluca De Bartolo / I Miejsce w kategorii Wine / [sipacontest.com](http://sipacontest.com/)
Obraz
© © Valentina Galvagno / II Miejsce w kategorii Wine / [sipacontest.com](http://sipacontest.com/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Komentarze (0)