Polak najlepszy w konkursie Huawei Next Image 2018

Polak najlepszy w konkursie Huawei Next Image 2018
Monika Homan

26.09.2018 12:46, aktual.: 26.09.2018 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Huawei Next Image 2018 to konkurs dla miłośników fotografii mobilnej. Laureatem tegorocznej edycji globalnej został Polak - Michał Wesołek.

Smartfony coraz częściej zastępują tradycyjny aparat fotograficzny wielu ludziom na całym świecie. Każdego dnia powstają tysiące zdjęć, które dokumentują życie w każdym miejscu na ziemi.

Huawei Next Image 2018 to druga edycja konkursu zdjęć wykonanych smartfonami Huawei. Kierowany zarówno do amatorów, jaki i profesjonalistów konkurs ma na celu udowodnić, że nastał czas fotografii mobilnej.

Obraz

Główną nagrodą w konkursie jest 10 tysięcy euro i 10-dniowe warsztaty z National Geographic. W tegorocznej edycji spośród 400 tysięcy nadesłanych zgłoszeń z ponad 130 krajów laureatem został Michał Wesołek ze swoim zdjęciem "Caught in a Beam Light", które wykonał smartfonem Huawei Mate 10 Pro. Jury doceniło jego zdjęcie za świetną grę światłem. Michał zwyciężył również w kategorii "Good Night".

Obraz
  • Jestem bardzo szczęśliwy. Uwielbiam robić zdjęcia, a takie wyróżnienie uskrzydla. Zdjęcie zostało zrobione w Gdańsku w jeden z ostatnich śnieżnych dni tego roku. Pamiętam, że nie chciało nam się wyjść na spacer - było bardzo zimno, cały czas sypał śnieg, było ciemno. Wizja kanapy była w tej sytuacji bardzo kusząca. Ale okazało się, że to jeden z ostatnich dni, kiedy można zobaczyć urodzinowe instalacje Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, więc ruszyliśmy. Na miejscu było po prostu magicznie, okazało się, że to idealny plener do robienia wyjątkowych zdjęć – powiedział Michał Wesołek podczas wernisażu, który odbył się 25 września.
Obraz

Zobaczcie zwycięskie prace edycji regionalnej w poszczególnych kategoriach: Portret, Hello, life!, Tu i teraz, Natura i Storyboard.

Najlepsze prace będą wystawione w Warszawskiej restauracji Na Lato od 5 listopada, przez ponad miesiąc.

Obraz

Najlepsze prace edycji globalnej możecie zobaczyć na stronie internetowej konkursu.

Obraz
Obraz
Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)