Polak najlepszy w konkursie Huawei Next Image 2018

Polak najlepszy w konkursie Huawei Next Image 2018

Polak najlepszy w konkursie Huawei Next Image 2018
Monika Homan
26.09.2018 12:46, aktualizacja: 26.09.2018 15:00

Huawei Next Image 2018 to konkurs dla miłośników fotografii mobilnej. Laureatem tegorocznej edycji globalnej został Polak - Michał Wesołek.

Smartfony coraz częściej zastępują tradycyjny aparat fotograficzny wielu ludziom na całym świecie. Każdego dnia powstają tysiące zdjęć, które dokumentują życie w każdym miejscu na ziemi.

Huawei Next Image 2018 to druga edycja konkursu zdjęć wykonanych smartfonami Huawei. Kierowany zarówno do amatorów, jaki i profesjonalistów konkurs ma na celu udowodnić, że nastał czas fotografii mobilnej.

Obraz

Główną nagrodą w konkursie jest 10 tysięcy euro i 10-dniowe warsztaty z National Geographic. W tegorocznej edycji spośród 400 tysięcy nadesłanych zgłoszeń z ponad 130 krajów laureatem został Michał Wesołek ze swoim zdjęciem "Caught in a Beam Light", które wykonał smartfonem Huawei Mate 10 Pro. Jury doceniło jego zdjęcie za świetną grę światłem. Michał zwyciężył również w kategorii "Good Night".

Obraz
  • Jestem bardzo szczęśliwy. Uwielbiam robić zdjęcia, a takie wyróżnienie uskrzydla. Zdjęcie zostało zrobione w Gdańsku w jeden z ostatnich śnieżnych dni tego roku. Pamiętam, że nie chciało nam się wyjść na spacer - było bardzo zimno, cały czas sypał śnieg, było ciemno. Wizja kanapy była w tej sytuacji bardzo kusząca. Ale okazało się, że to jeden z ostatnich dni, kiedy można zobaczyć urodzinowe instalacje Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, więc ruszyliśmy. Na miejscu było po prostu magicznie, okazało się, że to idealny plener do robienia wyjątkowych zdjęć – powiedział Michał Wesołek podczas wernisażu, który odbył się 25 września.
Obraz

Zobaczcie zwycięskie prace edycji regionalnej w poszczególnych kategoriach: Portret, Hello, life!, Tu i teraz, Natura i Storyboard.

Najlepsze prace będą wystawione w Warszawskiej restauracji Na Lato od 5 listopada, przez ponad miesiąc.

Obraz

Najlepsze prace edycji globalnej możecie zobaczyć na stronie internetowej konkursu.

Obraz
Obraz
Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)