Weź drukarkę Polaroida do kieszeni

Weź drukarkę Polaroida do kieszeni

Kepifil
04.03.2008 11:00, aktualizacja: 02.08.2022 11:19

Znacie drukarkę fotograficzną, która zmieści się w kieszeni? Ja też nie znałem, aż do dziś. Polaroid wypuścił CZA-0011B - pierwszą małą kolorową drukarkę, która dzięki nowatorskiej technologii ZINK nie potrzebuje oprócz specjalnego papieru do drukowania, żadnych materiałów eksploatacyjnych!

ZINK to skrót od "Zero Ink" czyli zero atramentu. Podstawowym elementem nowej technologii jest specjalny papier, który zawiera trzy warstwy ciekłych kryształów, które pod wpływem wysokiej temperatury zabarwiają się. Dlatego też drukarka nie potrzebuje do działania żadnych tuszów, natomiast wykorzystuje termiczne impulsy, które w efekcie swojej pracy dają owoc w postaci barwnej fotografii. Odbitki, które wydrukuje drukarka są suche i nie grozi im rozmycie naszymi palcami. Dodatkowo pokryte są polimerową powłoką, która zapewnia im wodoodporność.

Przejdźmy do sedna czyli uzyskanej odbitki. Niestety nie jest ona duża, ma zaledwie ok. 5 na 7,5 cm. Czas wykonania takiej odbitki to jedna minuta. Drukarkę można wykorzystywać z przenośnymi urządzeniami jak aparaty fotograficzne czy telefony komórkowe. Zasilanie naszej mini drukarki zapewniają wbudowane baterie litowo jonowe, które naładować możemy za pomocą zasilacza sieciowego. Zdjęcia przesyłamy za pomocą złącza USB 2.0 bądź dzięki technologii Bluetooth.

Strona www producenta: www.polaroid.com

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)