Policjant nagrywał modelki ukrytymi kamerkami. Zapraszał je do apartamentów

Policjant nagrywał modelki ukrytymi kamerkami. Zapraszał je do apartamentów

Policjant nagrywał modelki ukrytymi kamerkami. Zapraszał je do apartamentów
Marcin Watemborski
25.01.2022 09:32, aktualizacja: 26.07.2022 13:49

Udawał fotografa i zwabiał nieświadome kobiety do apartamentów. Był przygotowany – miał ukryte kamerki. Nie uszło mu to jednak płazem. 40-letni fotograf został skazany na trzy lata więzienia. Jego przestępstwa nie pójdą w zapomnienie.

Neil Corbel jest 40-letnim detektywem z Londynu. Został oskarżony o podglądactwo i to wielokrotne. Jak podaje BBC, mężczyzna został zdiagnozowany jako uzależniony od seksu. Przestępstwa, których się dopuścił, mają podłoże seksualne.

Policjant podawał się za fotografa. Wynajmował mieszkania przez Airbnb lub pokoje hotelowe. Czekał w nich na modelki. Zanim te przyszły, rozmieszczał w pomieszczeniach ukryte kamerki – na przykład w pudełku chusteczek, ładowarkach do telefonów, a nawet w okularach. Swoich ofiar szukał za pośrednictwem portalu PurplePort, który służy fotografom do przedstawienia swojego dorobku oraz nawiązywania współpracy z modelkami, wizażystami, stylistami i innymi osobami z branży.

Ofiarami Corbela było 16 modelek oraz trzy pracownice seksualne. Te ostatnie zgodziły się dobrowolnie na stosunek ze skazanym, lecz nie było mowy o nagrywaniu. Wszystko działo się w latach 2017-2020, a rozwiązanie sprawy trochę trwało. Dla wielu pokrzywdzonych nie tylko rejestrowanie ich wizerunku było szokujące, ale fakt, że Neil Corbel był policjantem. Nie mogły uwierzyć w to, że ktoś taki mógł odpowiadać za otrzymywanie porządku publicznego.

Linia obrony adwokata skazanego była dość zaskakująca. Podkreślał on wśród swoich argumentów to, że u Corbela zdiagnozowano problemy seksualne. Skutkiem tego były: rozpad małżeństwa oraz zakończenie 13-letniej kariery w policji. Dziwne jest jedno z uzasadnień adwokata, który mówił o tym, że detektyw popełniał przestępstwa w swoim prywatnym czasie – poza służbą, jakby cokolwiek miało to zmienić.

Zgodnie z wyrokiem sędziego Martina Edmundsa, Neil Corbel trafi do więzienia na trzy lata.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)