Północne światła mroźnej Finlandii - zobacz jak płyną rzeki światła

Joni od zawsze interesował się krajobrazami malowanymi światłem zórz polarnych. Obecna aktywność cyklu solarnego jest najsłabszą jaką zarejestrowano od 100 lat. Korzystając z tej okazji fotograf uwiecznił płynące fale nad śniegami Finlandii.
Joni od zawsze interesował się krajobrazami malowanymi światłem zórz polarnych. Obecna aktywność cyklu solarnego jest najsłabszą jaką zarejestrowano od 100 lat. Korzystając z tej okazji fotograf uwiecznił płynące fale nad śniegami Finlandii.
Źródło zdjęć: © © Joni Niemiela / [www.joniniemela.com](http://www.joniniemela.com/)
Marcin Watemborski

22.12.2015 11:18, aktual.: 22.12.2015 12:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Joni Niemiela korzystając z piękna miejsca, w którym mieszka – malowniczej mroźnej Finalndii – postanowił uwiecznić ją na fotografiach. Kolorowe rzeki światła na jego zdjęciach wprawiają w zachwyt.

Zdjęcia zorzy Borealis zostały stworzone w rejonie Południowej Ostrobothnii w Finlandii, blisko domu fotografa. Światła te występują dość rzadko na tym obszarze w porównaniu do północnej części kraju.
Zdjęcia zorzy Borealis zostały stworzone w rejonie Południowej Ostrobothnii w Finlandii, blisko domu fotografa. Światła te występują dość rzadko na tym obszarze w porównaniu do północnej części kraju.© © Joni Niemiela / [www.joniniemela.com](http://www.joniniemela.com/)
Od czasu do czasu zorze są dobrze widoczne nawet gołym okiem i nie potrzeba do tego specjalnych narzędzi. Ostatnie takie widowisko miało miejsce w październiku. Kolejnych można spodziewać się późną zimą.
Od czasu do czasu zorze są dobrze widoczne nawet gołym okiem i nie potrzeba do tego specjalnych narzędzi. Ostatnie takie widowisko miało miejsce w październiku. Kolejnych można spodziewać się późną zimą.© © Joni Niemiela / [www.joniniemela.com](http://www.joniniemela.com/)
Niemiela stara się fotografować zorze zawsze kiedy ma tylko okazję. Sprawdza aktywność słońca oraz przewidywalność wystąpienia zjawisk świetlnych.
Niemiela stara się fotografować zorze zawsze kiedy ma tylko okazję. Sprawdza aktywność słońca oraz przewidywalność wystąpienia zjawisk świetlnych.© © Joni Niemiela / [www.joniniemela.com](http://www.joniniemela.com/)
Największym dążeniem fotografa jest ujęcie surowego widoku fińskich krajobrazów połączonych z malowniczymi rzekami zórz polarnych w okolicach swojego domu, ponieważ nikt inny tego nie robi, a warto podzielić się ze światem tymi niesamowitymi obrazami.
Największym dążeniem fotografa jest ujęcie surowego widoku fińskich krajobrazów połączonych z malowniczymi rzekami zórz polarnych w okolicach swojego domu, ponieważ nikt inny tego nie robi, a warto podzielić się ze światem tymi niesamowitymi obrazami.© © Joni Niemiela / [www.joniniemela.com](http://www.joniniemela.com/)
Fotografie wykorzystane za zgodą autora.
Fotografie wykorzystane za zgodą autora.© © Joni Niemiela / [www.joniniemela.com](http://www.joniniemela.com/)
Obraz
© © Joni Niemiela / [www.joniniemela.com](http://www.joniniemela.com/)
Obraz
© © Joni Niemiela / [www.joniniemela.com](http://www.joniniemela.com/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)