Polski Konkurs Fotografii Sportowej 2019: Zobacz zdjęcia zdobywców Grand Prix

Polski Konkurs Fotografii Sportowej 2019: Zobacz zdjęcia zdobywców Grand Prix

Polski Konkurs Fotografii Sportowej 2019: Zobacz zdjęcia zdobywców Grand Prix
Źródło zdjęć: © © Szymon Sikora
Marcin Watemborski
07.10.2019 08:27, aktualizacja: 07.10.2019 17:27

W Chorzowie już po raz szósty rozdano nagrody za najlepsze polskie zdjęcia sportowe minionego sezonu. W konkursie wzięło udział ponad 2800 zdjęć, a poziom był naprawdę wysoki. Oto najlepsze z nich.

Jury konkursu przewodniczył Jerzy Kleszcz – wieloletni fotograf ”Przeglądu Sportowego”, a skład uzupełnili: Tomasz Markowski, Andrzej Grygiel, Grzegorz Celejewski, Arkadiusz Ławrywaniec, Tomasz Jastrzębowski oraz Matthew Burton.

W kategorii amatorskiej Grand Prix zdobyło zdjęcie Radosława Września, wykonane w Łodzi podczas Mistrzostw Polski w pływaniu synchronicznym. Dwukrotnie została też wyróżniona Sylwia Biernacka (II miejsce za fotoreportaż, III za zdjęcie pojedyncze).

Obraz
© © Radosław Wrzesień
Mieliśmy sporo dobrych zdjęć, z których mogliśmy wybrać laureatów, a to bardzo ważne, to daje komfort pracy dla jurora. Poziom prac generalnie idzie w górę, a szczególnie cieszy mnie, że fotografia amatorska praktycznie nie odbiega poziomem od tego, co przygotowali fotografowie zawodowi.

Wśród profesjonalistów nagroda za najlepsze zdjęcie trafiło do Szymona Sikory z ”Magazynu Olimpijskiego”. Na fotografii widzimy upadek kolarzy podczas Mistrzostw Świata w kolarstwie torowym w Pruszkowie. Oprócz tego zostały przyznane dwie nagrody specjalne. Nagroda Miasta Chorzowa dla Marzeny Bugały-Azarko (”Dziennik Zachodni”) oraz nagroda specjalna Ekstraklasy dla Marcina Gadomskiego z ”Super Expressu”.

Cieszę się bardzo, że konkurs z roku na rok staje się coraz popularniejszy, a jego prestiż w branży fotograficznej rośnie. W imieniu organizatorów chciałbym serdecznie podziękować gospodarzowi wydarzenia, czyli Miastu Chorzów, naszym sponsorom i partnerom, ale przede wszystkim uczestnikom. Już teraz zapraszam wszystkich na kolejną edycję za rok.
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)