Polski slider InMotion odnosi sukces na Kickstarterze

Polski slider InMotion odnosi sukces na Kickstarterze

Polski slider InMotion odnosi sukces na Kickstarterze
Marcin Falana
30.10.2017 12:00, aktualizacja: 26.07.2022 18:17

Nasi rodacy zaprojektowali sprytny slider do smartfonów, niedużych kamer i aparatów, który zmienia je w kamerę do profesjonalnych produkcji wideo.

Często piszemy o ciekawych kampaniach na platformie Kickstarter, jednak rzadko dotyczą produktów z Polski. InMotion to zmechanizowany slider do smartfonów i aplikacja, które pozwalają jednej osobie nakręcić profesjonalnie wyglądające ujęcia. Sam smartfon daje bardzo dobrej jakości filmy, problem w tym, że zazwyczaj brakuje nam warsztatu operatorskiego, żeby to wykorzystać, ze siderem InMotion ma się to zmienić.

InMotion Kickstarter Movie

Co wyróżnia InMotion?

Nasz slider różni się od urządzeń dostępnych na rynku tym, że jest stworzony w ideologii „mobile first”, gdzie tak na prawdę to smartfon i jego aparat sterują sliderem, a nie slider aparatem, jak ma to miejsce w urządzeniach konkurencji. Przez podejście mobile-first mogliśmy również zaoferować funkcjonalności niedostępne dla innych urządzeń tego typu: śledzenie twarzy, transmisja live na media społecznościowe, chmura do obróbki filmów, czy dodatkowe wyzwalacze na podczerwień.

Slider wyposażony jest w uniwersalny uchwyt dla smartfonów, bezlusterkowców oraz kamerek sportowych takich jak GoPro. Posiada także mechanizm przesuwno-rotacyjny umożliwiający kręcenie szerokokątnych ujęć.

Obraz

InMotion sterowany jest przy użyciu dedykowanej aplikacji mobilnej dostępnej zarówno na Android oraz iOS, wyposażonej m.in. w funkcje śledzenia twarzy oraz wiele trybów jak step-mode do animacji poklatkowych czy tryb timelapse, dedykowane pressety oraz możliwość streamowania treści bezpośrednio do mediów społecznościowych. System InMotion to usługi w chmurze, dające możliwość obróbki materiałów i tworzenie produkcji wykorzystując przy tym także format RAW.

Obraz

Slider InMotion można doposażyć w peryferyjne akcesoria takie jak czujniki ruchu, wyzwalacz zamknięty w obudowie filmowego klapsa, przystawkę pozwalającą na robienie zdjęć 360 stopni, oraz dodatkową baterię pozwalającą zabrać urządzenie w bardzo daleką podróż z dala od cywilizacji. Co więcej urządzenie InMotion posiada możliwość montażu na dowolnym statywie (wyposażonym w standardową śrubę 1/4 cala), oraz złącze USB, do którego można podpiąć dodatkowe akcesoria, np. przenośne oświetlenie.

Obraz

Już wkrótce w produkcji

W zaledwie 7 godzin chłopaki z InMotion zebrali 50 000 dolarów na Kickstarterze, co na pewno pozwoli wprowadzić go do produkcji, a to dopiero początek kampanii, która będzie jeszcze trwać ponad miesiąc.

Obraz
"Z produkcją ruszamy dwa tygodnie po zakończeniu kampanii, tak abyśmy  wiedzieli jak duża ma być pierwsza partia produkcyjna dedykowana na backersów z Kickstartera. Slidery planujemy dostarczyć na przełomie czerwca i lipca, ale głęboko wierzymy że uda nam się je wysłać już w kwietniu."

InMotion kosztuje 247 dolarów, zatem niecałe 1000 zł. Przy możliwościach, jakie daje, nie jest to duża kwota. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie www.kickstarter.com

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)