Pomóż stworzyć wizualizację 3‑D całego świata!

Pomóż stworzyć wizualizację 3-D całego świata!
Krzysztof Basel

16.10.2009 19:25, aktual.: 02.08.2022 09:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Google stworzyła darmowy software - dostępny na tej stronie internetowej, który pozwala dodawać budynki do programu Google Earth. Nazywa się on Google Building Maker. To łatwy w użyciu i przyjemny sposób tworzenia trójwymiarowych map. Internetowy gigant zachęca - pomóż nam stworzyć realną wizualizację całego świata! Pomożemy?

Firma Google [GOOG] stworzyła darmowy software - dostępny na tej stronie internetowej, który pozwala dodawać budynki do programu Google Earth. Nazywa się on Google Building Maker. To łatwy w użyciu i przyjemny sposób tworzenia trójwymiarowych map. Internetowy gigant zachęca - pomóż nam stworzyć realną wizualizację całego świata! Pomożemy?

Cywilizacje pozaziemskie nie muszą odwiedzać naszej planety, by poznać jak wygląda. Wystarczy Internet! Rozwój technologii i rozmieszczeniu wielu satelitów, krążących wokół naszej planety sprawiły, że nie wychodząc z domu możemy podejrzeć jak wygląda np. przedmieście Bostonu. Pozwala na to program Google Earth, który umożliwia przeniesienie się do dowolnego miejsca na Ziemi i wyświetlanie zdjęć satelitarnych, map itd. Można w ten sposób przeglądać bogate materiały geograficzne, zapisywać odwiedzone miejsca i udostępniać je innym.

Kreator budynków

A teraz w Internecie pojawił się darmowy software (do pobrania na tej stronce), który także Tobie pozwala dodawać do tej międzynarodowej mapy nowe budynki. Google zachęca - pomóż nam stworzyć wirtualną mapę całego świata, z zaznaczonym każdym budynkiem i budyneczkiem na globie. Oczywiście pomóż w ramach wolontariatu, bo nie otrzymasz za to wynagrodzenia, ale staniesz się częścią wielomilionowego zespołu i jak zapewnia producent *"będzie to fajne zadanie". *I rzeczywiście - wystarczy software, Google i kilka minut, by w wybranym mieście zaznaczyć obiekt i przystąpić do jego budowania w oparciu o dostępne zdjęcia. Proste, prawda?

Obraz

Posługiwanie się programem jest wyjaśnione (krok po kroku) na tej stronie internetowej. To jak? Pomożecie Google w budowie wizualicji 3-D całego świata?

_____

Tekst z bloga Gadżetomania.pl, autor: Damian Zarzycki

Źródło: Gadżetomania

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)