Pomysł na reportaż ślubny: kadry z odbić

Pomysł na reportaż ślubny: kadry z odbić

Swój pierwszy „eyescape”, jak go nazywa, zrobił w 2011 roku, a od 2014 zaczął regularnie uprawiać fotografię oczu otaczających go ludzi. Jego zdjęcia zrobiły tak wielkie wrażenie, że przewodniczący International Loupe Award przeprosił go za myślenie, że jego twórczość to wynik manipulacji.
Swój pierwszy „eyescape”, jak go nazywa, zrobił w 2011 roku, a od 2014 zaczął regularnie uprawiać fotografię oczu otaczających go ludzi. Jego zdjęcia zrobiły tak wielkie wrażenie, że przewodniczący International Loupe Award przeprosił go za myślenie, że jego twórczość to wynik manipulacji.
Źródło zdjęć: © © Peter AdamsShawn / [www.memoriesoftomorrow.net](http://www.memoriesoftomorrow.net/)
Marcin Watemborski
04.12.2015 19:09, aktualizacja: 04.12.2015 20:09

Magia portretu i piękno tkwią w oczach. Australijski fotograf Peter Adams-Shawn znalazł ją w odbiciach, które fotografował u gości weselnych. Zobaczcie efekt który osiągnął.

Wszystkie odbicia są prawdziwe, jedynie czasem Adams-Shawn czyści delikatnie powierzchnie oczu, lub obrączek. Czasem również jest zmuszony do usunięcia odbicia swojej osoby, która znajduje się w kadrze.
Wszystkie odbicia są prawdziwe, jedynie czasem Adams-Shawn czyści delikatnie powierzchnie oczu, lub obrączek. Czasem również jest zmuszony do usunięcia odbicia swojej osoby, która znajduje się w kadrze.© © Peter AdamsShawn / [www.memoriesoftomorrow.net](http://www.memoriesoftomorrow.net/)
Fotograf zdradza swój mały sekret: „Najlepsze klatki, które zrobiły zawierają w sobie coś więcej – uśmiechającego się bohatera. To nadaje lekkości każdemu kadrowi oraz naturalności w odbiciu.”
Fotograf zdradza swój mały sekret: „Najlepsze klatki, które zrobiły zawierają w sobie coś więcej – uśmiechającego się bohatera. To nadaje lekkości każdemu kadrowi oraz naturalności w odbiciu.”© © Peter AdamsShawn / [www.memoriesoftomorrow.net](http://www.memoriesoftomorrow.net/)
Dla Adamsa-Shawna największą inspiracją jest samodoskonalenie – w momencie, kiedy naciska spust migawki rozpoczyna przeprowadzać samokrytykę oraz planuje jak sprawić, by jego zdjęcia były jeszcze lepsze.
Dla Adamsa-Shawna największą inspiracją jest samodoskonalenie – w momencie, kiedy naciska spust migawki rozpoczyna przeprowadzać samokrytykę oraz planuje jak sprawić, by jego zdjęcia były jeszcze lepsze.© © Peter AdamsShawn / [www.memoriesoftomorrow.net](http://www.memoriesoftomorrow.net/)
Nigdy nie jestem zadowolony z efektu - mówi Fotobglogii autor zdjęć – Do tego stopnia, że kilka lat temu wyrzuciłem swoje wizytówki po miesiącu ich używania. Nie podobały mi się zdjęcia, które na nich zamieściłem. Mogłem to zrobić lepiej.
Nigdy nie jestem zadowolony z efektu - mówi Fotobglogii autor zdjęć – Do tego stopnia, że kilka lat temu wyrzuciłem swoje wizytówki po miesiącu ich używania. Nie podobały mi się zdjęcia, które na nich zamieściłem. Mogłem to zrobić lepiej.© © Peter AdamsShawn / [www.memoriesoftomorrow.net](http://www.memoriesoftomorrow.net/)
Shawn uwielbia robić rzeczy na opak – zamiast myśleć „poza pudełkiem” on zamyka rzeczy „w pudełku”, którym są oczy i obrączki. Oko z rozwianym welonem jest dla niego nadaniem nowego wyrazu oklepanym zdjęciom, podobnie jak fotografowanie rzutu bukietem.
Shawn uwielbia robić rzeczy na opak – zamiast myśleć „poza pudełkiem” on zamyka rzeczy „w pudełku”, którym są oczy i obrączki. Oko z rozwianym welonem jest dla niego nadaniem nowego wyrazu oklepanym zdjęciom, podobnie jak fotografowanie rzutu bukietem.© © Peter AdamsShawn / [www.memoriesoftomorrow.net](http://www.memoriesoftomorrow.net/)
Sam fotograf mówi, że nie czuje już, by jego zdjęcia były unikatowe, zwłaszcza teraz, gdy zyskały na popularności. W przyszłości planuje posunięcie koncepcji dalej – tworząc podwójne, być może nawet potrójne odbicia.
Sam fotograf mówi, że nie czuje już, by jego zdjęcia były unikatowe, zwłaszcza teraz, gdy zyskały na popularności. W przyszłości planuje posunięcie koncepcji dalej – tworząc podwójne, być może nawet potrójne odbicia.© © Peter AdamsShawn / [www.memoriesoftomorrow.net](http://www.memoriesoftomorrow.net/)
Fotografie wykorzystane za zgodą autora.
Fotografie wykorzystane za zgodą autora.© © Peter AdamsShawn / [www.memoriesoftomorrow.net](http://www.memoriesoftomorrow.net/)
417844140417111922
© © Peter AdamsShawn / [www.memoriesoftomorrow.net](http://www.memoriesoftomorrow.net/)
417844140417177458
© © Peter AdamsShawn / [www.memoriesoftomorrow.net](http://www.memoriesoftomorrow.net/)
417844140417242994
© © Peter AdamsShawn / [www.memoriesoftomorrow.net](http://www.memoriesoftomorrow.net/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)