Pomysł na wystrój: mini-doniczki z kasetek po filmach

Pomysł na wystrój: mini-doniczki z kasetek po filmach

Pomysł na wystrój: mini-doniczki z kasetek po filmach
Marcin Watemborski
29.05.2020 08:57, aktualizacja: 26.07.2022 14:52

Ideologia zero-waste jest coraz bardziej popularna. Fotografka Marina Llopis postanowiła podsunąć bardzo fajny pomysł na wykorzystanie zużytych kasetek po filmach 35 mm. Zrobiła z nich urocze doniczki, które pięknie ozdabiają wnętrze domu.

Fotografia tradycyjna staje się coraz bardziej popularna z dnia na dzień. Młodzi fotografowie, a nawet osoby nie zajmujące się zdjęciami, sięgają po klasyczne materiały światłoczułe. Te zdjęcia po prostu mają duszę!

Każdy film małoobrazkowy dostępny w sklepie jest zapakowany w specjalną plastikową czy metalową kasetkę (lub z angielskiego – kanisterek). Laboratoria wyrzucają je na potęgę po wywołaniu filmu, ale wiele z nich chętnie odda wam kilka opakowań. Zapytacie, po co komu puste kasetki? Na przykład po to, by użyć ich jako elementu wystroju.

Widziałem już ciekawe pomysły ze specjalnymi półkami kolekcjonerskimi, na których fotografowie układali puste pojemniki za szybką, ale propozycja Mariny Llopis zdecydowanie bardziej do mnie przemawia. Artystka proponuje zrobienie uroczych doniczek – przykładowo na małe sukulenty.

Po to, by móc wykorzystać kasetkę, należy ją otworzyć, Najwygodniej będzie to zrobić nożyczkami, podważając wieczko (tam, gdzie wystaje dłuższy element). Po tym bez problemu można wyciągnąć szpulkę. Marina poleca na dół wrzucić kilka małych kamyczków, a dopiero później ziemię, by całość lepiej się trzymała. Dzięki otworowi na dole nadmiar wody spokojnie wyleci.

Tak przygotowane małe fotograficzne roślinki na pewno będą ciekawym dodatkiem do studia lub upiększa wasze miejsce pracy. Przez to, że każdy z nas jest bardzo zapracowany i może zapomnieć o podlewaniu, polecamy zasadzić w kasetkach sukulenty, które mogą wytrzymać bez wody naprawdę długo.

Interesujesz się grami wideo? Wypełnij naszą ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)