Pomysłowy obiektyw z pryzmatem i lampa marki Manfrotto, czyli jak zwiększyć możliwości iPhone'a

Pomysłowy obiektyw z pryzmatem i lampa marki Manfrotto, czyli jak zwiększyć możliwości iPhone'a
Olga Drenda

15.11.2012 09:48, aktual.: 26.07.2022 20:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Liczba fotograficznych akcesoriów do iPhone'a ciągle rośnie. Prezentujemy kilka ciekawych propozycji: „peryskop dla smartfona”, czyli obiektyw HiLo, i obudowę z zewnętrzną lampą Manfrotto.

Fotograficzne możliwości smartfonów rosną w siłę. Producenci proponują coraz to nowe akcesoria, które pozwalają osiągnąć więcej dzięki aparatowi w iPhonie. Na deser prezentujemy nowe, interesujące narzędzie do przechowywania zdjęć w chmurze - MyShoebox.

[solr id="fotoblogia-pl-43031" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/3035,teraz-podepniesz-do-iphonea-obiektywy-nikona-i-canona" _mphoto="iphone-slr-mount-d39f-25-2c52d36.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2352[/block]

HiLo – pomysłowy obiektyw
Obraz

Naszą uwagę przykuł sprytny obiektyw z pryzmatem - HiLo, który doczekał się przydomka „peryskop dla smartfona”. HiLo działa podobnie do uchylnych ekranów w nowoczesnych cyfrówkach i pozwala fotografować pod różnym kątem – wysokim (co przyda się na koncercie) lub niskim (do fotografowania dzieci lub zwierzaków). Łatwo też zamienić dowolną powierzchnię w „statyw” - wystarczy położyć na niej smartfona lub tablet.

Rozwiązanie z pryzmatem sprawia, że obiektyw jest malutki, dzięki czemu smartfon nie traci na poręczności. Będzie mu towarzyszyć darmowa aplikacja, która odwróci lustrzany obraz z pryzmatu, pozwoli również na edycję zdjęcia. Jedyny problem z HiLo jest taki, że jeszcze musimy zaczekać, aż pojawi się w sprzedaży – autor pomysłu dopiero zebrał potrzebną sumę na Kickstarterze. Trzymamy kciuki za szybką realizację.

HiLO Lens Testimonials

[solr id="fotoblogia-pl-26599" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/3872,swietne-ujecia-zrobione-iphonem-galeria" _mphoto="obrazek-1-150x150-png-4d3a2268e2.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2353[/block]

Obudowa z lampą Manfrotto
Obraz

Znana brytyjska firma Manfrotto proponuje KLYP - obudowę z zewnętrzną lampą błyskową. Obudowa ma być dostępna w dwóch wersjach: podstawowa zawiera 12 diod LED, a druga, rozszerzona wersja 24 diody LED. Ceny? Wersja podstawowa kosztuje 40 dolarów (ok. 130 zł), a rozszerzona 155 dolarów (ok. 500 zł).

[solr id="fotoblogia-pl-61678" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://olga.drenda.fotoblogia.pl/1979,wypasiony-sprzet-zero-pomyslunku-sony-australia-zartuje-z-uzytkownikow-lustrzanek" _mphoto="sonynexads-61678-270x155-9fe70d8.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2354[/block]

MyShoebox – narzędzie do zdjęć w chmurze
Obraz

MyShoebox to narzędzie działające w chmurze – podobnie jak popularny Dropbox, jednak służy wyłącznie do przechowywania zdjęć. Program jest darmowy (jedyne ograniczenie przy darmowej rejestracji dotyczy szerokości pojedynczego pliku - 1024 pikseli w podstawie; więcej możliwości można uzyskać w odpłatnym koncie premium).

Działa na iOS, Android, Windows, Windows Phone, wspiera pliki JPG i PNG.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)