Ponad 100 darmowych lekcji od School of Visual Arts pomoże wam zrozumieć fotografię

Ponad 100 darmowych lekcji od School of Visual Arts pomoże wam zrozumieć fotografię

Ponad 100 darmowych lekcji od School of Visual Arts pomoże wam zrozumieć fotografię
Marcin Watemborski
29.05.2018 11:44, aktualizacja: 30.05.2018 09:42

Kolejny długi weekend zbliża się wielkimi krokami. Jeśli nie macie planów, albo brakuje wam inspiracji – z pomocą przychodzi School of Visual Arts. Na ich kanale na YouTube znalazło się 100 pełnowymiarowych lekcji z różnymi fotografami. Wśród nich znajdziecie wielu artystów z różnych dziedzin.

Na YouTube School of Visual Arts znajdziecie łącznie aż 109 filmików. I to nie byle jakich! To pełnowymiarowe wykłady z różnymi twórcami z dziedziny sztuk wizualnych. Każdy z ich opowiada o swoim unikatowym podejściu oraz daje wiele inspirujących rad. Wśród nich znalazła się na przykład Jill Freedman, którą możecie kojarzyć jako ”miłą starszą panią z aparatem”. Zakres fotograficzny prezentuje się naprawdę szeroko – od fotoreportażu aż do fotografii reklamowej.

Jill Freedman - Documentary Photographer

Kolejną znaną postacią, która opowiada o istocie fotografii jest Kira Pollack z Times Magazine. Mówi ona o tym, jak powstawało wiele znaczących zdjęć, w tym te, uhonorowane nagrodą Emmy. Mimo tego, że wszystkie filmiki to po prostu nagrania z wykładów – wiele można się nauczyć. Niestety nie można liczyć na pokazanie zdjęć na pełnym ekranie, więc z czasem może to się wydać trochę nużące.

Kira Pollack - Director of Photography, Time Magazine

Narracja każdego z filmików opiera się na tym samym schemacie – jest mówiący człowiek, a w tle mijają zdjęcia. Najistotniejsze są uwagi każdego z artystów. Niestety filmy są w języku angielskim, ale możecie włączyć automatyczne tłumaczenie Google. Oczywiście będzie ono trochę koślawe, ale lepsze to niż nic!

Więcej filmów znajdziecie na YouTube.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)