Ponad 56 milionów osób zobaczyło ten filmik. Powód? Mądry chomik

Ponad 56 milionów osób zobaczyło ten filmik. Powód? Mądry chomik05.01.2021 08:01
Ponad 56 milionów osób zobaczyło ten filmik. Powód? Mądry chomik

Kojarzycie bajkę "Hamtaro"? Opowiadała ona o "wielkich przygodach małych chomików". Wygląda na to, że te niewielkie gryzonie naprawdę lubią awanturniczy styl życia i są całkiem mądre, co pokazuje ten filmik. Chomik przechodzący przez labirynt złapał za serca ponad 56 milionów osób!

Chomik to jedno z pierwszych zwierząt domowych, które pojawia się w wielu domach. Te niewielkie gryzonie nie są bardzo wymagające w utrzymaniu, a rodzice często wykorzystują je do nauki dzieci odpowiedzialności. Jednak oprócz biegania w kołowrotku, zwierzęta potrafią znacznie więcej.

Na YouTube jest kanał o nazwie "Mister Hamster" (ang. Pan Chomik), na którym pojawiają się filmiki przedstawiające tytułowego bohatera w różnych sytuacjach. Przeważnie są to nagrania pokazujące inteligencję małego zwierzątka, które świetnie sobie radzi przechodząc przez wymyślne labirynty. Na końcu czeka na niego nagroda w postaci orzeszków. Filmiki zamieszczone tydzień temu złapały za serca ponad 56 milionów widzów.

🐹🦂Scorpion maze with Traps hamster Police Pets 🐹 in Hamster stories

Według badań nad chomikami te gryzonie wcale nie są głupiutkie. Co więcej – mają swoje wahania nastroju. Naukowcy dowiedli tego, że nieprzyjemne zachowanie chomików może wynikać zwyczajnie z tego, że miały zły humor. Są one też podatne na stres, w wyniku czego przeprowadzane eksperymenty mogą mieć gorsze wyniki, niż zakładano. Mimo tego zakłada się, że chomiki są mniej inteligentne niż szczury, które są w laboratoriach bardziej powszechnymi obiektami badań.

Dr hab. Rafał Ryguła z Polskiej Akademii Nauk powiedział w rozmowie z "USA Today", że chomiki mają rozbudowaną sferę emocjonalną i zamknięte w małych klatkach mogą stać się nieszczęśliwe lub mieć wręcz negatywne podejście do życia. Według naukowca istotne jest zapewnienie zwierzętom odpowiednio dużej klatki wyposażonej w przeróżne sprzęty. W końcu nasi mali przyjaciele nie powinni się nudzić i czuć się zaszczuci.

🐹Hamster escapes the awesome maze for Pets in real life 🐹 in Hamster stories Part 2

  • Slider item
[1/1]

[h4]Wybierz najlepszą technologię roku i wygraj 5 tys. złotych!Wejdź na [url=https://imperatory.wp.pl/strona-glowna]imperatory.wp.pl[/url] i zagłosuj.[/h4]

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)