Ponad 56 milionów osób zobaczyło ten filmik. Powód? Mądry chomik

Ponad 56 milionów osób zobaczyło ten filmik. Powód? Mądry chomik

Ponad 56 milionów osób zobaczyło ten filmik. Powód? Mądry chomik
Marcin Watemborski
05.01.2021 08:01, aktualizacja: 26.07.2022 14:35

Kojarzycie bajkę "Hamtaro"? Opowiadała ona o "wielkich przygodach małych chomików". Wygląda na to, że te niewielkie gryzonie naprawdę lubią awanturniczy styl życia i są całkiem mądre, co pokazuje ten filmik. Chomik przechodzący przez labirynt złapał za serca ponad 56 milionów osób!

Chomik to jedno z pierwszych zwierząt domowych, które pojawia się w wielu domach. Te niewielkie gryzonie nie są bardzo wymagające w utrzymaniu, a rodzice często wykorzystują je do nauki dzieci odpowiedzialności. Jednak oprócz biegania w kołowrotku, zwierzęta potrafią znacznie więcej.

Na YouTube jest kanał o nazwie "Mister Hamster" (ang. Pan Chomik), na którym pojawiają się filmiki przedstawiające tytułowego bohatera w różnych sytuacjach. Przeważnie są to nagrania pokazujące inteligencję małego zwierzątka, które świetnie sobie radzi przechodząc przez wymyślne labirynty. Na końcu czeka na niego nagroda w postaci orzeszków. Filmiki zamieszczone tydzień temu złapały za serca ponad 56 milionów widzów.

🐹🦂Scorpion maze with Traps hamster Police Pets 🐹 in Hamster stories

Według badań nad chomikami te gryzonie wcale nie są głupiutkie. Co więcej – mają swoje wahania nastroju. Naukowcy dowiedli tego, że nieprzyjemne zachowanie chomików może wynikać zwyczajnie z tego, że miały zły humor. Są one też podatne na stres, w wyniku czego przeprowadzane eksperymenty mogą mieć gorsze wyniki, niż zakładano. Mimo tego zakłada się, że chomiki są mniej inteligentne niż szczury, które są w laboratoriach bardziej powszechnymi obiektami badań.

Dr hab. Rafał Ryguła z Polskiej Akademii Nauk powiedział w rozmowie z "USA Today", że chomiki mają rozbudowaną sferę emocjonalną i zamknięte w małych klatkach mogą stać się nieszczęśliwe lub mieć wręcz negatywne podejście do życia. Według naukowca istotne jest zapewnienie zwierzętom odpowiednio dużej klatki wyposażonej w przeróżne sprzęty. W końcu nasi mali przyjaciele nie powinni się nudzić i czuć się zaszczuci.

🐹Hamster escapes the awesome maze for Pets in real life 🐹 in Hamster stories Part 2

  • Slider item
[1/1]

[h4]Wybierz najlepszą technologię roku i wygraj 5 tys. złotych!Wejdź na [url=https://imperatory.wp.pl/strona-glowna]imperatory.wp.pl[/url] i zagłosuj.[/h4]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)