Popular Photography Magazine kończy swoją działalność

Popular Photography Magazine kończy swoją działalność
Marcin Falana

08.03.2017 14:40, aktual.: 26.07.2022 18:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeden z najpopularniejszych drukowanych magazynów o fotografii Popular Photography Magazine kończy swoją działalność po prawie 80 latach istnienia.

Popular Photography Magazine w wersji internetowej popphoto.com to jedno z moich ulubionych źródeł informacji o świecie fotografii. Magazyn drukowany Popular Photography powstał w 1937 roku. Nadchodzący numer marzec/kwiecień będzie ostatnim drukowanym egzemplarzem magazynu, a 10 marca zakończy działalność także wersja internetowa PopPhoto.com. Swoją działalność zakończy także siostrzany magazyn American Photo Magazine, który już od kilku lat działa tylko w Internecie.

Pierwsza okładka Popular Photography Magazine
Pierwsza okładka Popular Photography Magazine

Szkoda, bo był to jeden z bardziej rzetelnych magazynów, na informacjach którego można było polegać, a także źródło ciekawych inspiracji. Z jednej strony rynek mediów fotograficznych się rozwija, a z drugiej, jak widać na przykładzie Popular Photography, kurczy. Na pewno nowym medium, które ułatwia przyjmowanie wiedzy i ciekawostek są filmiki, które w przystępny sposób pozwalają poprawić nasze zdjęcia.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)