Popularne miejsce dla turystów podczas pandemii uznane za niebezpieczne

Popularne miejsce dla turystów podczas pandemii uznane za niebezpieczne
Źródło zdjęć: © © Glossop Mountain Rescue Team / [Facebook](https://www.facebook.com/glossopmrt/posts/4093401674025762)
Marcin Watemborski

23.11.2020 10:24, aktual.: 26.07.2022 14:39

Władze Wielkiej Brytanii informują, że miejsce katastrofy lotniczej z 1948 roku, które zyskało na popularności podczas pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 jest niebezpieczne. Apelują o zdrowy rozsądek do miłośników instagramowych zdjęć.

3 listopada 1948 roku doszło do katastrofy lotniczej amerykańskiego samolotu Boeing RB-29A. Na pokładzie był 16 Szwadron Rozeznania Fotograficznego. Higher Shelf Stones, czyli miejsce rozbicia się pojazdu, stało się ogromną atrakcją turystyczną, która w dobie pandemii i lockdownu zyskało na popularności. Zaczęły je odwiedzać tysiące ludzi i wrzucać zdjęcia na Instagrama, jak donosi "The Guardian".

Powodem uznania miejsce za niebezpieczne, jest zbliżająca się zima. W normalnych czasach, nie byłoby aż tak dużego problemu, jak teraz. W przypadku zagrożenia życia lub zdrowia turystów, ekipa ratująca będzie musiała się przebrać w kombinezony ochronne, co znacznie utrudni przemieszczanie się, jak również opóźni dotarcie pomocy w niesprzyjających warunkach. Jeśli odwiedzający Higher Shelf Stones nie pójdą po rozum do głowy, może się to naprawdę źle skończyć.

Kierujący ekipą ratowniczą zwrócił w rozmowie z "The Guardian" uwagę na to, że w przeciągu ostatnich tygodni musieli dojeżdżać do zagrożonych turystów dwukrotnie. Sprawa w końcu nie jest łatwa. Okazało się również, że oba przypadki nie wymagały nagłej interwencji i w przypadku, gdyby stało się coś poważnego, ekipa nie byłaby w stanie dotrzeć do prawdziwego wypadku.

Sytuację można śmiało przenieść na polską rzeczywistość. Turyści chodzą po górach na potęgę. Mając na uwadze TOPR czy GOPR warto pamiętać, że żyjemy w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, a ratownicy muszą się odpowiednio przygotować zanim ruszą na pomoc. Nie nadużywajmy ich i swojego bezpieczeństwa. Czasem lepiej jest po prostu zostać w domu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)