Portret Agnieszki Rayss wyróżniony w konkursie Pictures of the Year

© Agnieszka Rayss, Award Of Excellence / Portret
© Agnieszka Rayss, Award Of Excellence / Portret
Krzysztof Basel

13.02.2012 12:10, aktual.: 26.07.2022 20:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowy tydzień - nowe nagrody dla fotografów z Polski. Tym razem wielkie wyróżnienie spotkało Agnieszkę Rayss. Jej portret otrzymał nagrodę Award Of Excellence w prestiżowym konkursie Pictures of the Year International.

To już 69. edycja znanego na całym świecie konkursu fotografii prasowej Pictures of the Year International organizowanego przez Instyt Dziennikarstwa im. Donalda W. Reynoldsa w Szkole Dziennikarstwa w Missouri.

© Laerke Posselt
© Laerke Posselt

W kategorii Portret pierwsza nagroda powędrowała do rąk Laerke Posselt z Danii za czarno-białe zdjęcie 27-letniej Mellici Mehraban. To aktorka urodzona w Iranie, wychowywana w Danii, która jednak zadebiutowała w kraju urodzenia. To samo zdjęcie otrzymało 1. nagrodę w kategorii w Portret w konkursie World Press Photo 2012.

Portret Agnieszki Rayss otrzymał Award Of Excellence za zdjęcie Saschy Schevchenko - feministki z ukraińskiego ruchu Femen.

Wyniki w konkursie POYI są ogłaszane stopniowo przez okres trzech tygodni, w tym roku w dniach 8 - 28 lutego. Obrady jury można podglądać na żywo. Między 29 lutego a 2 marca zdjęcia zostaną uzupełnione o szczegółowe podpisy. Wtedy też proces podawania wyników zostanie zamknięty.

Na stronie konkursu możecie już obejrzeć zdjęcia z kilku nagrodzonych kategorii, między innymi General News, Spot News czy Photographer of the Year - Newspaper. Będziemy śledzić na bieżąco decyzje jury 69. POYI i informować Was o ostatecznych wynikach.

Źródło: POYI

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)