Posmak XIX wieku w dobie elektroniki

Electronic Instant Camera
Electronic Instant Camera
Piotr Dopart

07.07.2011 09:15, aktual.: 07.07.2011 11:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nasi pradziadkowie mieli nie lada problem za każdym razem, gdy musieli zrobić zdjęcie. Ratowali się wtedy najczęściej siedziskami, specjalnymi stelażami, które pozwalały im stać nieruchomo. Przede wszystkim musieli mieć anielską cierpliwość. W dzisiejszych czasach najbliższe temu doznaniu będzie pozowanie przed Electronic Instant Camera.

Słowo "instant" (błyskawiczny) w nazwie ma chyba wydźwięk ironiczny, choć od strony technicznej nazewnictwu nic nie można zarzucić - aparat działa bowiem na podobnej zasadzie jak Polaroid. No... Polaroid połączony z aparatem z XIX stulecia i kasą fiskalną. Fotografowana osoba musi zastygnąć w bezruchu na całe trzy minuty, a aparat w tym czasie pracowicie "naświetla" zdjęcie na zwykłym papierze wykorzystywanym do drukowania paragonów.

Najlepiej zobaczcie sami, jak to wygląda. Oto wideo nakręcone przez twórcę projektu:

Electronic Instant Camera

Autor urządzenia zastosował mikrokontroler ATmega8. Sposób pracy aparatu wymuszony jest rozmiarami jego pamięci operacyjnej, ograniczonej do pojemności 1KB SRAM. Ilość ta wystarczy jedynie do zapamiętania danych umożliwiających wydrukowanie pojedynczej linii, potem zostaje ona wyczyszczona i aparat pobiera informacje pozwalające na wydruk kolejnej.

Model ze zdjęciem
Model ze zdjęciem

Galerię zdjęć wykonanych za pomocą nietypowego sprzętu można obejrzeć na koncie Picasa autora.

Źródło: Niklas Roy

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)