Potęga natury na zdjęciach łowcy burz - Jansona Weingarta

Potęga natury na zdjęciach łowcy burz - Jansona Weingarta
Źródło zdjęć: © © Janson Weingart / [Instagram](https://www.instagram.com/jasonweingart/)
Monika Homan

06.09.2018 09:49, aktual.: 06.09.2018 12:08

Kiedy inni się chowali on obserwował tak długo, jak się dało. Dziś Janson Weingart jest prawdziwym łowcą burz, a jego zdjęcia są wspaniałe i przerażające zarazem.

Janson Weingart dorastał w Ohio w USA. Jego zainteresowanie pogodą zaczęło się dość wcześnie. Kiedy miejscowy meteorolog odwiedził jego klasę z filmem o tornadzie, zaczęła się jego pasja. Za każdym razem, kiedy nadchodziła silna burza Janson obserwował ją tak długo, jak tylko się dało. W młodości na pytanie kim chciałby zostać w przyszłości, zawsze odpowiadał, że łowcą burz. Z czasem jednak to marzenie wyblakło.

Janson ukończył fotografię na Uniwersytecie Centralnej Florydy w 2012 roku. Jak mówi, jego zdjęcia początkowo były okropne. Zaczął od fotografowania sportu, ale gdzieś z tyłu głowy wiedział, że chce robić zdjęcia burz. Kiedy opanował technikę fotografii na tyle, żeby poczuć się pewnie postanowił "zapolować" na burzę. Pierwsze zdjęcie z piorunem wykonał w 2009 roku. Od tamtej pory ściga burze, kiedy tylko ma okazję. Zaczął też studia meteorologiczne.

Dziś mieszka w Teksasie ze swoją żoną, która również fotografuje i ściga burze. Teraz to on uczy innych jak fotografować te wspaniałe zjawisko. W swoim portfolio zebrał całkiem pokaźną kolekcję ekstremalnych zjawisk meteorologicznych, zarówno na zdjęciach, jak i na filmach. Jeden z jego ostatnich timelapse’ów pokazuje jak powstaje tornado.

Więcej zdjęć Jansona możecie zobaczyć na jego profilu, na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)