Potrafi wyczekiwać 1,5 tygodnia na to, by ująć piękno dzikich zwierząt. Jego prace zachwycają!

Potrafi wyczekiwać 1,5 tygodnia na to, by ująć piękno dzikich zwierząt. Jego prace zachwycają!05.01.2018 13:42
Potrafi wyczekiwać 1,5 tygodnia na to, by ująć piękno dzikich zwierząt. Jego prace zachwycają!
Źródło zdjęć: © © Michel d'Oultremont / [Instagram](https://www.instagram.com/micheldoultremont/)

25-letni Michel d’Oultremont wykazuje się dużą cierpliwością. Czasem zdarza mu się czekać na dobre zdjęcie nawet 1,5 tygodnia. Ale, gdy w końcu nadejdzie ten dzień i pojawią się dzikie zwierzęta w pięknym świetle, satysfakcja ze złapania wymarzonego kadru jest ogromna. Poznajcie twórczość tego młodego fotografa - chłopak zdecydowanie wie, o co w tym chodzi!

Michel d’Oultremont w wieku 22 lat wygrał konkurs fotograficzny National History Museum’s Rising Star. Jego prace przykuły wtedy wzrok filmowca Davida Hayesa oraz producentki Hannah Slavanes-McIean. Postanowili oni nagrać film o młodym fotografie, oparty na jego pracach.

Ta krótka produkcja pokazuje podejście, które ceni sobie d’Oultremont - dobre zdjęcia trzeba po prostu wyczekać. Ekipa filmowa podążyła za chłopakiem na wyprawę w rumuńskie Karpaty, by zobaczyć, jak żyje odrodzona populacja żubrów, które pojawiły się tam po ponad 200 latach.

Pasjonat przyrody bardzo szanuje naturalne środowisko, które stara się uwiecznić na swoich zdjęciach. Oczywiście potrzebna do tego jest jeszcze odpowiednia gra światła, a wyczekiwanie na nie może być nużące i wymaga naprawdę ogromu cierpliwości. Michel wspomina, że woli zrobić zdjęcie popularnego ptaka w pięknym otoczeniu, niźli miałby fotografować rzadki gatunek w środowisku, które nie podkreśli jego piękna.

Zdjęcia d’Oultremonta są bardzo malarskie. Delikatna tonacja, wyróżnienie głównego motywu i pokazanie potęgi zwierząt w spokojnym, naturalnym środowisku. To po prostu czyste piękno. Jego prace zdecydowanie potrafią ukoić zszargane nerwy i pozwolić w spokoju zachwycać się cudami przyrody.

Więcej zdjęć fotografa znajdziecie na jego Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)