Potrzeba było 3 lat i 1 miliona zdjęć, by stworzyć ten timelapse

Potrzeba było 3 lat i 1 miliona zdjęć, by stworzyć ten timelapse

Potrzeba było 3 lat i 1 miliona zdjęć, by stworzyć ten timelapse
Źródło zdjęć: © © Keith Loutit / [keithloutit.com](http://keithloutit.com/)
Marcin Watemborski
15.06.2016 06:00, aktualizacja: 04.08.2016 13:37

Singapur to piękne miasto-państwo, które jest bogate w różnorodną architekturę i interesujące zakątki. Keith Loutit zakochał się w tym miejscu i stworzył opowieść zamkniętą w time lapsie. Zobaczcie na własne oczy, co ma do zaoferowania ta cudowna metropolia.

Keith Loutit nazwał swoje dzieło „The Lion City II – Majulah”. Jest to niespełna 5-minutowy time lapse, który pokazuje piękno Singapuru. Stworzenie go wymagało 500 dni zdjęciowych, realizowanych na przestrzeni aż 3 lat. Fotograf powracał w jedno miejsce cały czas.

Filmik pokazuje, że Singapur jest jak żywy organizm – stale się rozwija, rośnie i nigdy nie przestaje oddychać. Fotograf wykorzystał do swojej realizacji Nikona D4 z obiektywami pochodzącymi z Nikona AIS oraz AI, które dostosował do swoich potrzeb.

Obraz
© © Keith Loutit / [keithloutit.com](http://keithloutit.com/)

Podczas tworzenia time lapse'a, Keith wykonał prawie 1 milion zdjęć, z których tylko około 25% zostało wykorzystanych. Loutit zgromadził na dyskach ponad 10 terabajtów danych. Końcowy efekt jest o 1,5 minuty dłuższy niż początkowo planowany, ale zdecydowanie było warto.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)