Potrzebujecie przenośnej mgły na zdjęciach? Teraz to możliwe

Potrzebujecie przenośnej mgły na zdjęciach? Teraz to możliwe

Potrzebujecie przenośnej mgły na zdjęciach? Teraz to możliwe
Źródło zdjęć: © Źródło: youtube.com
Marcin Watemborski
08.12.2015 12:35, aktualizacja: 26.07.2022 19:24

Atmosphere Aerosol to nowy spray dla fotografów i filmowców który zaserwuje porcję porządnej mgły na planie. Bez problemu przeniesiecie go w plecaku.

Potrzebujecie dodać trochę klimatycznej mgły na swoich zdjęciach, by stworzyć niepowtarzalną atmosferę? A może lubicie, gdy promienie słońca rozkładają się tworząc bajeczną linię? Jeśli tak, to Atmosphere Aerosol jest idealnym rozwiązaniem.

Obraz
© [Atmosphere Aerosol](http://www.atmosphereaerosol.com/)

Puszka o pojemności prawie 250 ml jest zbliżona objętością i wyglądem do lakieru do włosów. Jest zdecydowanie mniejsza i lżejsza, niż klasyczne 70-200 mm, więc bez problemu zmieści się w plecaku. Atmosphere Aerosol jest interesującą alternatywą dla ciężkich i drogich dymiarek oraz świec dymnych, z których użyciem może być poważny problem.

Obraz
© [Atmosphere Aerosol](http://www.atmosphereaerosol.com/)

Podczas rozpylania z pojemnika wystrzeliwana jest niewielka ilość gazów, która ma nie zaszkodzić nikomu na planie zdjęciowym. Mieszanka w puszce zawiera 45% propanu, 45% butanu oraz olej mineralny (10%). Propan i butan szybko się ulatniają zostawiając w powietrzu tylko rozpylony olej mineralny.

Obraz
© [Atmosphere Aerosol](http://www.atmosphereaerosol.com/)

Jedna puszka wystarcza na ok 5 minut i 30 sekund ciągłego rozpylania. Producent rekomentuje jednak jednorazowy strzał nie dłuższy niż 20 sekund. W takim przypadku jedno opakowanie wystarczy na ok. 15 pojedynczych użyć.

Koszt jednego pojemnika to 12 dolarów, a można go zakupić na stronie producenta. Póki co produkt nie został dopuszczony w transporcie lotnicznym, ale producent pracuje nad kwestią międzynarodowej wysyłki. Mamy szczerą nadzieję, że polskie sklepy zainteresują się tym produktem i niebawem będzie dostępny również u nas.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)