"Potwór" z głębin. Uchwycono na zdjęciu rzadki okaz małego rekina

"Potwór" z głębin. Uchwycono na zdjęciu rzadki okaz małego rekina

Zdjęcie rekina-ducha wykonane przez Brit Finucci
Zdjęcie rekina-ducha wykonane przez Brit Finucci
Źródło zdjęć: © © Brit Finucci/ National Institute of Water and Atmospheric Research
Adam Gaafar
18.02.2022 12:42, aktualizacja: 19.02.2022 18:10

Brit Finucci, specjalistka zajmująca się badaniem podwodnych stworzeń, uchwyciła na zdjęciu niezwykle rzadki okaz zwierzęcia. To mała "chimera", należąca do grupy organizmów nazywanych rekinami-duchami.

Nowo narodzone zwierzę zostało odkryte przez naukowców z Nowej Zelandii. Brit Finucci, która jest częścią zespołu badawczego, od dawna publikuje w sieci zdjęcia niezwykłych podwodnych stworzeń. Jak jednak przyznaje, rekin-duch jest niezwykle rzadkim znaleziskiem. Specjaliści mówią, że jest to zwierzę blisko spokrewnione nie tylko z rekinami, ale także z płaszczkami.

Stworzenie zostało odkryte na głębokości około 1200 metrów w pobliżu Wyniesienia Chatham, rejonu dna oceanicznego na Pacyfiku, znajdującego się na wschód od Nowej Zelandii. Szkielety tych zwierząt składają się głównie z chrząstki. Aż do wyklucia żywią się żółtkiem jaja.

Brit Finucci powiedziała w komunikacie prasowym, że odkryty rekin-duch wykluł się niedawno, ponieważ w jego brzuchu wciąż znajdowało się dużo żółtka. W rozmowie ze stacją CNN podkreśliła, że badacze wciąż niewiele wiedzą o tych stworzeniach.

To, co wiemy, pochodzi głównie od dorosłych osobników. Bardzo rzadko odkrywane są młodociane okazy – powiedziała Finucci. Naukowcy zamierzają pobrać próbki od odkrytego osobnika, aby zidentyfikować gatunek rekina-ducha, do którego należy. Finucci podkreśla przy tym, że specjaliści wciąż odkrywają nowe gatunki tych niezwykłych stworzeń.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)